Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Hyorin »

Malowanie ścian to nic trudnego, poradniki można znaleźć w sieci. Trzeba tylko wiedzieć co kupić i gdzie. Ja muszę nieco bardziej odremontować kuchnię i sprawdzam jakie gładzie warto wybrać wg poradnika na poradnikowy.net/materialy-budowlane-czy-znasz-je-wszystkie. Pierwszy raz będę kładła gładź, więc szukam informacji na ten temat.
Pan Strach
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem malowanie ścian jest dziecinnie łatwe. Ja sama pomalowałam sobie całe mieszkanie. Tylko polecam wałek, nie pędzel.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Anita »

Malowanie pomieszczeń to nie taka trudna rzecz. Sami tą czynność wykonujemy z mężem i nie przysparza on nam większych kłopotów. Najważniejsze by wykonać wszelkie uzupełnienie ubytków w ścianach, zeszlifować, zagruntować i śmiało wówczas można malować na wybrany kolor. Pamiętam, ze gdy my zabieraliśmy się do tego pierwszy raz nie wiedzieliśmy nic na temat potrzebnych materiałów i akcesoriów do przeprowadzenia remontu. Wybraliśmy się do naszego osiedlowego sklepu i Pan z Flugger wszystko nam krok po kroku wytłumaczył . Do dziś zaopatrujemy się we Fluggerze
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: designerka »

Pewnie, że to nie jest trudne, ale trzeba się do tego przygotować. No i kupić dobrej jakości farby.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: kangurka »

Samemu można pomalować mieszkanie i nie jest to znowu taki wyczyn. Wystarczy poczytać tutaj: sprzedajemypl/poradnik/jak-samemu-pomalowac-mieszkanie-lista-niezbednych-rzeczy-podczas-remontu-a1d299-art2447 - te porady przydadzą się każdemu kto samodzielnie chce odnowić mieszkanie.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: kapitalna »

Malowanie wcale nie jest trudne, wystarczy porządna farba np. Dulux i nawet kobieta sobie z tym poradzi :) Ja malowałam sama kuchnię i bardzo dobrze mi to wyszło, nie wydaje mi się by jakoś specjalnie się różniła moja praca od tego co by zrobili profesjonalni malarze :)
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Majeczkaa »

Moim zdaniem z malowaniem ścian poradzi sobie praktycznie każdy pod warunkiem, że wyposaży się w niezbędny sprzęt oraz farby i odpowiednie preparaty. Dzięki czemu w trakcie wykonywania prac malarskich wszystko powinno przebiegać sprawnie i bez większych problemów. Gdy tylko zaopatrzymy się w niezbędne narzędzia i preparaty, możemy przystąpić do odpowiedniego przygotowania powierzchni ścian. W tym celu należy najpierw zagruntować całą powierzchnię ścian specjalnym preparatem. Sama jak wykonywałam remont mojej sypialni, zastosowałam taki preparat, który można znaleźć na stronie dulux.pl/pl/produkty/dulux-grunt-stabilizujacy. Dzięki zastosowaniu takiego preparatu powierzchnia ścian przed malowaniem stanie się jednolita oraz sprawi, że farba nawierzchniowa nie będzie odpadać.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: katarynka »

Może nie jest aż tak trudne, tylko nie wszystkim wychodzi. Mogą wyjsć mazy, jak chcesz żeby był ładnie to może lepiej poproś kogoś o pomoc?
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Jokata »

Nie uważam, żeby malowanie ścian było jakąś przesadnie trudną sztuką. Może początki zdają się trudne, jednak z każdym kolejnym pociągnięciem pędzla lub wałka dochodzimy do wprawy i potem jest już tylko lepiej. Pamiętajmy też, by postawić na wysokiej klasy farby BECKERS DESIGNER COLOUR Rzeszów, które doskonale pokrywają powierzchnię.
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: tinaK »

Wiele zależy od farby, którą zakupimy. Na pewno warto postawić na jakość. To jest podstawa. Właśnie dlatego warto sobie zerknąć na farbę dekoracyjną valpaint klondike i dowiedzieć się więcej na ten temat. Przemyślcie wszystko bardzo dokładnie. Malowanie nie jest trudne. Praktyczne poradniki znajdziecie sieci. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Myślę, że warto próbować samodzielnego wykonania prac.
ODPOWIEDZ