Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Dorota40 »

Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?
Zastanawiam się czy spróbować podziałać coś samodzielnie...

Wg mnie to nie jest aż takie trudne ja się wydaje i myślę, że warto wziąć pod uwagę własną siłę roboczą przy takich pracach ...
Tutaj budujeszpl/wiadomosc/farba-do-scian-jak-wybrac-jaka-najlepsza/200/ poczytałam jak wybrać odpowiednią farbę do ścian.
No i tak mi chodzi po głowie czy nie zabrać się za to samodzielnie.
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że nie jest trudne, tylko trzeba się do tego dobrze przygotować. Na pewno umyć ściany i je zagruntować. Ponadto liczy się dobrej jakości farba i wałek.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: siedemosiemdwa »

Z pewnością trzeba wszystko dobrze zagruntować. No i wybrać odpowiedni wałek, to kluczowa kwestia.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: kangurka »

Jak ma się odpowiednie narzędzia, to wszystko powinno pójść gładko. Chociaż wiadomo, co ekipa, to ekipa.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: malwa »

Nie wiem, mąż to zwykle robi :D, ostatnio razem z synem, mi pozostaje jedynie sprzątanie :lol:
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: enigmaa »

Przyznam, że nie jest to moje ulubione zajęcie i zdecydowanie bardziej wolę jak tego typu prace wykonują fachowcy:
kapitanremont.pl/malowanie
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że nie jest trudne. Trzeba tylko właściwie przygotować ścianę. No i mieć dobry wałek.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Kobite »

Pewnie, że nie jest trudne, dobry malarz pomaluje na 2 razy, słaby na 3. Więc różnica żadna. Dużo zależy też od farby jakiej używacie i od właśnie wałka pędzla, ale to nie jest najważniejsze. Ostatnio jedną ścianę w pokoju dziecka malowaliśmy farbą tablicową - świetna sprawa tym bardziej, że dzieciaki teraz mają miejsce na gryzdanie i nie niszczą innych ścian.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: kangurka »

Jak ma się odpowiednie narzędzia do tego zadania to nie jest ono absolutnie trudne. Jednak jeśli ściana jest pokryta wcześniej gładzią jest o wiele lepiej.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Majeczkaa »

Nie jest to bardzo trudne, ale podstawą jest dobrej jakości farba. W Internecie jest cała masa poradników i video poradników, w których można podejrzeć jak powinno malować się ściany, bo nie jest to także banalnie proste i jest kilka zasad, których należy przestrzegać podczas malowania ścian.
Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować podłoże. Ścianę w pierwszej kolejności należy wyczyścić z kurzu i tłuszczu. Nie jest to trudne i wystarczy gąbka nasączona specjalnym detergentem przeznaczonym do tego. Następnie należy odpowiednio zagruntować powierzchnie, którą będziemy malować i oczywiście wypełnić wszelkie ubytki jeśli takowe istnieją. Jeśli chodzi o same malowanie a w zasadzie o technikę malowania, to należy najpierw pomalować miejsca trudno dostępne. Malujemy ściany zawsze w 2 kierunkach, nigdy w większej ilości. Jeśli musimy nanieść na ściany więcej niż jedną warstwę farby, to przed malowaniem drugiej warstwy musimy poczekać aż pierwsza warstwa całkowicie wyschnie.
Natomiast jeśli chodzi o same farby, to polecam Wam farby marki Dulux a szczególnie Fusion Satin, o której informacje wraz z wykazem kolorów znajdziecie na tej stronie duluxpl/pl/produkty/dulux-z-mieszalnika-fusion-satin . Malowałam nią bardzo wiele razy i zawsze wszystkie ściany były bardzo równo pomalowane i nie miałam żadnych smug.
ODPOWIEDZ