Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Anita12 »

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na to, jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?
Pytam, bo sama planuję zacząć robić zakupy śledząc gazetki promocyjne. Na przykład tutaj znalazłam takie z Tesco.
Wydaje mi się, że to dobry pomysł, bo można zaoszczędzić, bez utraty jakości produktów.
Jak poza tym można zaoszczędzić? Np. wymiana żarówek na energooszczędne czy coś w tym stylu ma sens?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: kangurka »

Ja po prostu staram się ograniczyć domowe wydatki i zacisnąć pasa. Odkładam na konto oszczędnościowe.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Gemma »

ja odkąd rzuciłam papierosy to od razu zauważyłam wzrost kasy na koncie. Na tego typu rzeczy idzie najwięcej pieniędzy.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Hyorin »

Używki kosztują najwięcej, to wiadomo. Ale jak zaoszczędzić, jak w ogóle nie korzysta się z takich rzeczy?
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: kangurka »

Ja ostatnio zapisuje na kartce wszystko czego potrzebuje jak idę na zakupy. Staram sie kupować zgodnie z planem.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: enigmaa »

Również robię zakupy według określonego planu w ten sposób nie kupuję rzeczy zbędnych.
Sporo oszczędzam dzięki gazetkom, na przykład tym z Biedronki https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/
dużo wcześniej wiem co będzie w danym tygodniu tańsze.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: kangurka »

To też dobry pomysł, jednak wymaga sporej samodyscypliny. Ja staram się po prostu odkładać i planować wydatki.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: AlaKawa »

Ja natomiast chciałabym dosłownie "zainwestować" w oszczędności związane ze zużyciem prądu i wody, w przyszłym roku, kiedy to mam nadzieję, uda mi się ruszyć z budową domu. Jakiś czas temu natknęłam się w sieci na taki produkt, jak System Inteligentnego Domu Deimic One. Poczytałam nieco na jego temat i okazało się, że za jego sprawą można wygenerować w zakresie 25 procent, więc na pewno jest o co powalczyć. Jednocześnie znacznie zwiększa się komfort obsługiwania poszczególnych systemów, mamy tutaj bowiem możliwość zintegrowania takich opcji jak: ogrzewanie, oświetlenie, wentylacja, a nawet zraszania ogrodu, a wszystko można łatwo obsługiwać np. za pomocą telefonu komórkowego ze specjalną aplikacją. Przy czym teraz firma Deimic One organizuje bardzo fajny konkurs http://deimic.pl/konkurs , w którym to można wygrać taki właśnie system i to najwyższej jakości. Na pewno warto się zapoznać z warunkami, oczywiście dotyczy to osób, które obecnie są na etapie budowy domu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: designerka »

Najważniejsze jest rozsądne planowanie wydatków. Warto w ogóle sprawdzić, ile się na co wydaje i trzymać nad tym pieczę. Da się wiele zaoszczędzić, jak się zobaczy, na co się "przewala" pieniądze.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: kapitalna »

Im mniejsze koszty eksploatacyjne, tym więcej można zaoszczędzić. Dlatego ja zdecydowałam się na montaż rekuperatora.
Odzysk ciepła z firmą Bartosz spowodował, że w tym momencie płacę diametralnie mniej za ogrzewanie. Wcześniej były to kwoty, które potwornie obciążały mój budżet domowy, w tym momencie są one mało odczuwalne
ODPOWIEDZ