Panele słoneczne.

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Panele słoneczne.

Post autor: Majeczkaa »

W przyszłym miesiącu zaczynamy budowę naszego pierwszego domu. Dowiedziałam się, że już na tym etapie muszę pomyśleć o ogrzewaniu. Odnawialne źródła energii to zdaniem wielu specjalistów przyszłość. Panele słoneczne są obecnie montowane na wielu nowszych budynkach; często pojawiają się również na starszych obiektach. Ich duża popularność jest w pełni zrozumiała, bowiem mogą one być przede wszystkim świetną inwestycją. Ekipa budowlana poleciła nam firmę hewalexpl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet/ Co myślicie o kolektorach słonecznych? Czy może lepiej zdecydować się na pompę cieplną i jakiś kocioł grzewczy?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Panele słoneczne.

Post autor: kangurka »

Moim zdaniem to słuszne rozwiązanie, chociaż kolektory pompy cieplne to też dobre wyjście.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Panele słoneczne.

Post autor: anitalesz »

Ja mam solary i są spoko, ale powiem szczerze, że bardzo fajna też jest instalacja fotowoltaiczna, mam na myśli taką: oze-biomarpl/instalacje-fotowolta iczne
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Panele słoneczne.

Post autor: kangurka »

To bardzo nowoczesne rozwiązanie, a takich teraz przybywa. Na pewno w domach pobierających w ten sposób energię to spora oszczędność.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Panele słoneczne.

Post autor: katarynka »

Myślę nad takim rozwiązaniem już jakiś czas. Czy koszty zakupu, montażu zwrócą się? Jak to wygląda u was?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Panele słoneczne.

Post autor: designerka »

Panele słoneczne moim zdaniem powoli odchodzą do lamusa. Samo grzanie wody to za mało. Lepsze są panele fotowoltaiczne. Dzięki nim ma się też prąd.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Panele słoneczne.

Post autor: AlaKawa »

Panele słoneczne to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie. Jeżeli jednak chcemy się dowiedzieć nieco więcej na ich temat, jak i innych rozwiązań przyjaznych środowisku, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie bloga MG Projekt , na którym znajdziemy nie tylko ciekawe artykuły, ale też praktyczne porady budowlane.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Panele słoneczne.

Post autor: Jokata »

Do mnie też o wiele bardziej przemawiają jakoś panele fotowoltaiczne. Kilku moich sąsiadów zdecydowało się na to rozwiązanie i nie żałują swojej decyzji. Dlaczego by więc nie spróbować zamontować tego przy swoim domu? Polecam nieco zagłębić się w temacie źródeł energii w ten artykuł: innpoland.pl/152877,rynek-energetyki-w-polsce-charakterystyka-rodzaje-zrodel-prognozy.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Panele słoneczne.

Post autor: designerka »

Powiem Wam, że coraz więcej czytam o solarach i to może być faktycznie dobre rozwiązanie. Tutaj: https://czestochowanews.pl/202201043454 ... -na-slasku możecie przeczytać, kto je wykonuje. Myślę, że czasami kontakt ze specjalistami może wiele wyjaśnić.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Panele słoneczne.

Post autor: scesny »

Racja. Taki panel ma sens, pozwala obniżyć rachunek za prąd. A koszty tylko rosną, więc to bardzo przyszłościowa inwestycja. Tylko jak wybrać dobrą firme do tego. Bo pierwszą lepsza to nie ma sensu. Patrząc na to, że teraz, wielu się ogłasza, to chyba firm powstało sporo. Ja bym wybierał po kluczu duża firma z długoletnią tradycją. Jakoś tak bezpieczniej. Może Hymon? Spełnia te kryteria na pewno.
ODPOWIEDZ