Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Mikowicz »

Co o tym myślicie, żeby zaryzykować zakip takiego chińskiego smartfona?
Tutaj http://techfresh.pl/jaki-chinski-smartf ... ch-modeli/ piszą o tym jakie modele wziąć pod uwagę.
Zresztą jest tam 5 konkretnych modeli podanych.
Może ktoś z was pokusił się o taki zakup i umie powiedzieć coś z doświadczenia?
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Hyorin »

Ja trochę boję się tych smartfonów nieznanych firm. Wolę jednak sprawdzone marki, jeżeli chodzi o smartfony.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Gemma »

Mój tata kupił mamie niedawno telefon na AliExpress więc zobaczymy, jak się będzie sprawował.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Anita »

Moim zdaniem warto inwestować w znane marki by sprzet był bezpieczny w użytkowaniu. Jeżeli masz ograniczony budżet to telefony taniej znajdziesz na Pokato. Znajdziesz tu znane marki nowe jak i używane w dobrym stanie, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Prudence
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 2:21 pm

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Prudence »

Kiedyś obawiałam się zakupów mniej znanych marek ale ostatnio zaryzykowałam i kupiłam <czytamy regulamin> . Szczerze? Lepiej trafić nie mogłam ;) Nie tylko znane flagowce są warte uwagi :)
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: malwa »

Ja mam chiński flagowiec i nie narzekam ale przydaje mi się tez aplikacja UseCrypt Messenger http://www.kobiecyelk.pl/ktos-cie-podsl ... -poradzic/ , która mi zapewnia kompleksowy zestaw zabezpieczeń. Dzięki niej wiem, czy niepowołane osoby mają dostęp do moich wiadomości, a nawet zablokować wymianę informacji w momencie pojawienia się zagrożenia.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: Hyorin »

Ja bym nie ryzykował, nie mam zaufania do takich rzeczy, które nie wiadomo czy do mnie przyjdą, czy nie
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Chiński smartfon - zaryzykować zakup?

Post autor: scesny »

Oj chyba nie do końca bym ryzykował. Nie wiadomo co za oprogramowanie jest na pokładzie. Do tego z pewnych ograniczeń to takie telefony mogą mieć zaniżoną specyfikacje. Często nie mają np. 5G, działającego oczywiście w europie. A jak dla mnie to spory priorytet, bo mając spory pakiet danych w Otvarta i dostęp do nadajników 5G i szybkiego internetu, to aż żal nie korzystać z możliwości, prawda?
ODPOWIEDZ