Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: designerka »

Jestem zdania, że zanim się weźmie kredyt, warto porównać wszystkie oferty. Tutaj: hotmoney.pl/ranking-kredytow-hipotecznych-lipiec-2019 możecie znaleźć ranking takich kredytów. Co miesiąc jest aktualizowany.
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: siedemosiemdwa »

Ciekawą opcją może być też pożyczka hipoteczna. Zobacz i sprawdź, jakie są różnice między nią, a kredytem hipotecznym.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: kapitalna »

Konieczna jest dobra historia kredytowa, zdolność kredytowa i wkład własny. Ale nie wiem czy wiecie, że istnieje też coś takiego jak pożyczka hipoteczna i nie jest to tym samym co kredyt. Poczytajcie sobie januszchatekupujepl/ ,bo może to być dobrą alternatywą dla osób które dużo nie zarabiają
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: katarynka »

Najlepiej dokładnie czytajcie umowy. Czytałam rano o kredytach we frankach fretuslegispl/historia-kredytow-we-frankach/ Niemiłe historie, ludzie mają ogromne kwoty do spłaty, to duży stres, szszczególnie gdy się ma dużą rodzinę. Jestem ciekawa jak się zakończy ta historia.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: Hyorin »

Decydując się na kredyt hipoteczny na mieszkanie warto sprawdzić, czy możliwa jest wcześniejsza spłata i jakie ewentualnie wiążą się z tym koszty. Na top-kredytypl/jak-szybko-splacic-kredyt-czy-jest-mozliwy-kredyt-bez-oplat-za-wczesniejsza-splate/ są porady w tym właśnie temacie.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: siedemosiemdwa »

Trzeba liczyć się z tym, że w obecnej sytuacji mało kto ma odpowiednią zdolność kredytową. Tutaj hotmoney.pl/jak-kupic-mieszkanie-bez-zdolnosci-kredytowej możecie sprawdzić, jak kupić mieszkanie, gdy jest ona niska. I warto się śpieszyć, bo coraz więcej banków zwiększa wysokość wkładu własnego.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: Hyorin »

Ja starałam się na początku roku o kredyt i korzystałam z tego poradnika https://dom-ogrod.com.pl/jak-uzyskac-kr ... om-w-2022/, zostawiam Wam link, bo pewnie jeszcze nie jednej osobie się przyda, bardzo wartościowy :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: designerka »

Na pewno powiedziałabym, że taki kredyt trzeba wziąć przede wszystkim ostrożnie. To nie jest decyzja na chwilę, ale na lata. Więc wszystkie kwestie muszą być przemyślane. Potem nie może być sytuacji, że nie będzie skąd wziąć środków na spłatę. Tak było z wieloma Frankowiczami. Na szczęście udało się wypracować sposoby na wyjście z tej patowej sytuacji. Jakie? O tym możecie przeczytać tutaj: https://kancelariakredytobiorcy.pl/jaki ... rankowego/ . Sprawdżcie, jakie są alternatywy dla przewalutowania kredytu frankowego.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: brutus »

Wydaje mi się, że jeśli chcemy kupić mieszkanie, to deweloper udzieli nam niezbędnych informacji jak załatwić formalności związane z otrzymaniem kredytu. Polecam na przykład dewelopera: https://omegabuildings.pl/ .
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Jak wziąć kredyt na mieszkanie

Post autor: malwa »

Trzeba na bieżąco sprawdzać oferty banków i porównywać bo często je zmieniają. Myślę że na nieco tańsze mieszkanie jak na przykład te w Łodzi na osiedlu Nowe Miasto Polesie nie będzie problemu ze zdolnością kredytową
ODPOWIEDZ