Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: Mikowicz »

Jaka opcja wykończenia waszym zdaniem ma więcej zalet?
Zastanawiam się czy raczej dom pod klucz czy może właśnie bardziej dom w stanie deweloperskim.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: Kawowa »

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Pozostaje tylko kwestia oceny, na czym bardziej ci zależy.
No i porównaj różne opcje.
Tutaj hogerdompl/dom-pod-klucz-dom-do-100-m2-wersja-a-r11.html jest opisany taki dom szkieletowy pod klucz.
Wydaje mi się, że to już jakiś punkt zaczepienia.
Poczytaj tam dokładniej.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: zaderka »

Ja wolę kupować z wykończeniem pod klucz bo wiele problemów Ci odpada a przecież deweloper jak np Atal daje Ci do wyboru co najmniej 3 standardy wykończenia i niezliczoną ilość różnych materiałów i kolorów do wyboru ale dzięki temu odpada Ci szukanie fachowców, kupowanie materiałów na własną rękę a potem jeszcze nadzorowanie żeby nie narobili fuszerek
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: kapitalna »

To wszystko tak naprawdę zależy od osoby, od tego ile wkładu chce włożyć mieszkanie itd. Ja naprawdę nie wiem, trzeba byłoby to przeanalizować, możesz wspomóc się też artykułami dotyczącymi nieruchomości. Przy okazji tematu podam jeszcze namiar na dobrego dewelopera vantage-sapl/mieszkania-z-tarasem-wroclaw/ , który w swojej ofercie ma piękne mieszkania z tarasem we Wrocławiu, może jakieś mieszkanko ci się spodoba :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: AlaKawa »

A może warto wybudować coś własnego, wybierając zupełnie inny kierunek? Na naszym rynku znajdziemy mnóstwo projektów domu, chociażby w ofercie Pracowni Projektowej MG Projekt. Są one bardzo różnorodne, zarówno pod względem formy, jak i metrażu. Zarówno miłośnicy typowych domów, jak i bardziej okazałych rezydencji, a nawet domów energooszczędnych znajdą tam sporo ciekawych rozwiązań, a tym samy, będą mogli zamieszkać w takim budynku, który spełni ich wszelkie oczekiwania:).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja wolałabym dom w stanie deweloperskim. Te urządzone pod klucz często są standaryzowane, nie mają w ogóle klimatu. Lepiej samemu wszystko urządzić.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: designerka »

To zależy jak urządzony dom po klucz. Sprzedawany gotowy - nie. Jeśli jednak mogłabym sama wszystko wybrać i wejść i zawiesić kapelusz - wówczas jak najbardziej stan pod klucz.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: Anita »

Moja siostra wybrała budowę w opcji pod klucz. Musze przyzanć, że to jest idealny wybór dla osób chcących się wprowadzać bezpośrednio po zakończeniu budowy na gotowe. Dom budowała z Natur Eko Dom według projektu idnywidualnego. Powstał z tej współpracy piekny i klimatyczny dom z bala w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Siostra zadowolona mieszka w domu ekologicznym i energooszczętny z fantastycznym mikroklimatem w jego wnętrzu.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: siedemosiemdwa »

Jeśli komuś nie zależy na tym, żeby samodzielnie wszystko zaprojektować, to może to być dobra opcja. Ja jednak nadal jestem za samodzielną aranżacją.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Dom pod klucz czy jednak deweloperski?

Post autor: brutus »

Wszystko zależy czy chcesz kupić czy wynająć. Jeśli tylko wynająć, to bez sensu tracić czas na aranżację mieszkania, a firma https://kimorent.pl/ wynajmuje nowiutkie mieszkania, z nowiutkim umeblowaniem i bardzo dobrej jakości sprzętem AGD.
ODPOWIEDZ