Ogrzewanie na prąd?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
kasztanek
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:40 pm

Ogrzewanie na prąd?

Post autor: kasztanek »

Czy warto decydować się na ogrzewanie domu na prąd? Jakie koszty w okresie zimowym można ponieść? Oczywiście biorąc pod uwagę takie ogrzewanie, wiem, że najbardziej opłacalna będzie instalacja fotowoltaiczna. No i decydując się na taki sposób jakie kable grzewcze należy wybrać? Czy ktoś z Was może ma u siebie takie rozwiązanie?
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ogrzewanie na prąd?

Post autor: Hyorin »

Ogrzewanie na prąd do tanich nie należy. Prąd w ostatnich latach drożeje, więc... Gaz tańszy.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Ogrzewanie na prąd?

Post autor: Gemma »

Ja odradzam, bo sama kiedyś takie miałam i ledwo wyrabiałam na rachunki. To zdecydowanie zbyt kosztowne przedsięwzięcie.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Ogrzewanie na prąd?

Post autor: Anita »

Nie zgodzę się z Waszą opinią, że ogrzewanie na prąd jest drogie. Moi rodzice ogrzewają dom panelami na podczerwień i wypada to bardzo korzystnie. Za ogrzewanie 100m2 w poprzednim sezonie zapłacili 2100zł. Instalację wykonywał im EcoPartner, który zajmował się indywidualnym projektem instalacji i jej montażem, który moim zdniem też ma duży wpływ na jej użytkowanie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ogrzewanie na prąd?

Post autor: Majeczkaa »

Prąd cały czas drożeje, ale... panele fotowoltaiczne tanieją. Może więc warto zainwestować w dobrej jakości dach (dla lepszej izolacji, a więc kolejnych oszczędności), na którym można będzie zainstalować takowe panele? Ja mogę polecić dachówkę od gerarda, zobaczcie tutaj gerardroofspl/pl/ Moim ulubionym modelem jest chyba Classic w kolorze orzechowym, to taki powiew świeżości, a do tego parametry ma całkiem dobre. No i przekonuje mnie też bardzo długa gwarancja na większość produktów ;)
ODPOWIEDZ