Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: Dorota40 »

Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?
Czy bez znaczenia?
Zastanawiam się nad polską porcelaną z Bolesławca ale tak ogólnie to ciekawa jestem czy jak cokolwiek kupujecie to sprawdzacie czy "made in china" czy" made in Europe"?
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: siedemosiemdwa »

Zwracam uwagę na kraj pochodzenia - w przypadku produktów spożywczych wolę te z Polski (chyba, że to jest oliwa czy coś w tym stylu). W przypadku innych - no cóż, wolę jak nie pisze na opakowaniu 'made in China' ale czasami nie da się od tego uciec.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: Pumpilka »

Tak, zwracam uwagę na kraj pochodzenia jeśli chodzi o żywność, zabawki dla dzieci i naczynia w zasadzie też. Część porcelany mam z Ćmielowa i Chodzieży (taką jak można sobie zobaczyć w sklepie witekspl/porcelana - de facto bardzo ładna), z Bolesławca jeszcze nie miałam, ale kto wie, może kiedyś się skuszę i na taką.

Ogólnie "robi mi" kraj pochodzenia:)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: kangurka »

Fajnie gdy dana rzecz nie jest "made in China", ale często nie mamy za bardzo innej opcji i siłą rzeczy nie patrzymy nawet na kraj produkcji.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: designerka »

Generalnie zwracam uwagę na to, z jakiego kraju pochodzi dana rzecz ale nie wpływa to na to, czy ją kupuję, czy nie. Trudno uciec od produktów z Chin, tam produkują wszystko od telefonów po odzież. Nawet w moim ulubionym hm jest coraz więcej ciuchów ze wschodu. Dawniej na metkach były różne kraje, jednak sukienka hm, którą wczoraj kupiłam nie pozostawia złudzeń - wyprodukowano ją w Chinach. Pociesza mnie tylko to, że wiem, że jak na chińskie wyroby, odzież hm i tak jest bardzo dobrej jakości.
MariuszWegrzyn
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 13, 2014 6:32 pm

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: MariuszWegrzyn »

Rzadko zwracam na to uwagę, aczkolwiek nie trzeba być wielkiem analitykiem, aby zorientować się, że rzeczy z Chin są fatalnej jakości, często się psują. Generalnie denerwuje mnie jak sprawdzona, solidna firma z Europy czy ze Stanów przenosi produkcję do Chin. Wiadomo dla nich taniej, ale murowany spadek jakości produktu.
JanaZCzech
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 03, 2016 9:51 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Czy robi wam jaki jest kraj produkcji kupowanej rzeczy?

Post autor: JanaZCzech »

Mnie nie interesuje gdzie dana rzecz została wyprodukowana, kluczowe jest aby byłą z dobrego materiału i po prostu ładna. A wiem że sporo dobrej jakości odzieży damskiej mają tutaj <regulamin>warto zajrzeć.
ODPOWIEDZ