Jaka powinna być wentylacja w domu?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: Hyorin »

U mnie przydałaby się taka wentylacja. Muszę się zastanowić nad jej założeniem u siebie...
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: siedemosiemdwa »

A jaki jest w ogóle koszt takiej wentylacji w domu? Czy finansowo się to w ogóle opłaca? :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: AlaKawa »

Ja powiem Wam szczerze, że jak do tej pory nie mam porządnej wentylacji w domu i muszę to jak najszybciej zmienić, bo jednak ma to opłakane skutki, objawiające się chociażby miejscowym występowaniem pleśni. Kiedy pytałam znajomych o ofertę, z elementami niezbędnymi do montażu systemu wentylacyjnego, odesłali mnie na stronę Alnor. Faktycznie można tam znaleźć wiele produktów- kształtki, kanał, wentylatory, przewody elastyczne i wiele więcej. Korzystaliście może kiedyś z oferty tej firmy?
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: kapitalna »

siedemosiemdwa pisze:A jaki jest w ogóle koszt takiej wentylacji w domu? Czy finansowo się to w ogóle opłaca? :)
Oczywiście, że tak. Oczywiście początkowo jest to jakiś koszt, ale przecież on się z czasem zwraca. Pewnie to zależy od budownictwa, ale u nas już pierwszego roku zapłaciliśmy o jakieś 30% mniej za ogrzewanie, więc łatwo to sobie przeliczyć. Więcej na ten temat możesz sobie poczytać tutaj bartoszwentylacja.compl/oferta/wymienniki-ciepla . Szczerze polecam zastanowić się nad tą metodą
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: designerka »

Wentylacja powinna być przede wszystkim skuteczna. Myślę, że warto pomyśleć o takiej z rekuperacją.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: Kobite »

Ogólnie jak ktoś robi już wentylacje w nowoczesnym domu to warto to połączyć z nowoczesnymi systemami klimatyzacji. nie wiem my ogólnie w firmie kiedyś robiliśmy takie rzeczy z pomocą rutrapl/klimatyzacja.php jak nie macie pewnego wyknawcy to spokojnie możecie się do tej firmy zgłosić powinni bez problemu pomóc.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: niewazne »

Do nowoczesnych nowych domów polecam zdecydowanie rekuperację. Nie sprawdzi się wentylacja grawitacyjna. Z uwagi na to,ze domy są jak termosy i taka wentylacja nie spełnia swojej funkcji. W przypadku rekuperacji mamy ciągły obieg powietrza i powietrze w domu jest po prostu świeże.

Dodatkowo latem dobrze jest zastanowić się nad klimatyzacją, która pozwala przetrwać gorące dni oraz sprawia, ze czujemy się o wiele bardziej komfortowo.
Polecam rowniez tę firmę: hi-polpl/ ( klimatyzacja i rekuperacja Chełm) Pomogą dobrać odpowiednie urzadzenie oraz pomogą w montażu.
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: Onstek »

Również polecam klimatyzację. Nie ma żadnych minusów. Należy tylko pamiętać aby regularnie czyścić urządzenia. Mamy w salonie i u dzieciaków w pokojach na poddaszu.

Jeśli zastanawiacie się nad urządzeniem odsyłam na stronę, na której można poczytać sobie o najpopularniejszych obecnie klimatyzatorach:
https://universeklima.com/urzadzenia/

Skonktaktujcie się z firmą, powinni dobrać dla Was odpowiednie urzadzenie.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: Arek454 »

Rozważając również wybór wentylacji z odzyskiem ciepła to ze swojego doświadczenia zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście również wzięli pod uwagę ofertę producenta Daikin https://www.daikin.pl/pl_pl/obszary-spe ... ation.html u którego znajdziecie wysokiej klasy rozwiązania m.in system "Wentylacja z odzyskiem ciepła (VKM)" w przypadku którego latem dzięki świeżemu powietrzu zewnętrznemu uzyskuje się darmowe chłodzenie oraz nawilżanie i obróbka (wstępne przygotowanie) doprowadzanego powietrza. Racjonalny wybór dla domu!
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Jaka powinna być wentylacja w domu?

Post autor: dzoana »

Ja w tym roku zdecydowałam się na montaż klimatyzacji w domu i jestem bardzo zadowolona. Wybrałam takie rozwiązanie jak klimatyzacja Poznań - Śrem i okolice: https://klimatyzacja-srem.pl/ . To świetne rozwiązanie także jeśli chodzi właśnie o odpowiednią wentylację.
ODPOWIEDZ