Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: Kawowa »

Jakie zalety ma duży dom parterowy i czy lepiej zdecydować się właśnie na taki czy może raczej wybrać projekt domu z poddaszem użytkowym?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: Anita12 »

Trudno tak jednoznacznie powiedzieć która opcja jest lepsza, bo każdemu będzie odpowiadało coś innego.
Na przykład ten projekt domu: dobredomypl/projekt/afrodyta/ moim zdaniem łączy w sobie zalety parterówki i możliwości jakie daje poddasze użytkowe.
Ostatecznie możesz je też zaadaptować na cele mieszkalne i powiększyć sobie powierzchnię.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: artystka »

To zależy czego oczekujesz? Dla jednych dom parterowy będzie dobrym rozwiązaniem (brak schodów, utrudniony podział na strefy, większa niezależność wszystkich domowników), dla innych z poddaszem użytkowym. Zajrzyj na stronę dominanta.pl - tam na blogu można znaleźć informacje dotyczące zalet domów parterowych i z poddaszem.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: kangurka »

To rzeczywiście zależy w dużej mierze od tego, czego nam potrzeba. Mi by taki dom w zupełności wystarczył :)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: yettie »

Uważam, że to wszystko zależy od tego jaki dom tobie pasuje najbardziej. Bardzo ciekawe projekty znajdziecie w<złamanie regulaminu - spam> . Są to domy o dużej powierzchni, także myślę, że są to kryteria w jakich szukasz domu.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: siedemosiemdwa »

Też jestem zdania, że dla każdego lepsze będzie inne rozwiązanie. Mi by bardziej odpowiadał dom piętrowy, ale to już kwestia potrzeb.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: artystka »

Decyzja zależy też od wielkości działki na której ma być wybudowany dom. Jeśli działka jest mała to niestety musimy postawić dom z poddaszem użytkowym.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: siedemosiemdwa »

To też jest bardzo ważny aspekt, o którym nie można zapomnieć przy projektowaniu wymarzonego domu ;).
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: Kobite »

Domy parterowe to mi się tylko kojarzą z większym kosztem bo oprócz potrzeby posiadania większej działki to jednocześnie koszt pociągnięcia piętra jest niższy niż jakby te metry budować dookoła. Oczywiście to jest moje zdanie, ale nie wie możecie zlecić wykonanie kosztorysu i porównać ten sam metraż i gdzie wyjdzie taniej. Tutaj kilka firm się tym zajmuje - oferteopl/zlece-wykonanie-kosztorysu w każdym razie jakbym miał budować to raczej piętro, a nie duży dom.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Duży dom parterowy - jakie ma zalety?

Post autor: annna »

Chyba lepszy ten projekt z poddaszem użytkowym.
Ale zależy co się komu podoba.
Czyli dla każdego coś dobrego :D
ODPOWIEDZ