Jesteście na coś uczuleni?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: Aleksandra »

Jesteście na coś uczuleni?
U nas w rodzinie jest mały atopik, a partner z kolei uczulony na pyłki - własnie wręcz umiera, bo wszystko zaczyna kwitnąć...
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja na szczęście nie mam na nic uczulenia - ani na takie czynniki jak kurz czy pyłki, ani na żaden rodzaj jedzenia.
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: boom99 »

To masz dużo szczęścia, teraz niektóre alergie to się tak panoszą, że trudno wytrzymać,
a jeszcze rolnicy nasiali tego rzepaku od choroby nie wiem po co,
i człowiek wręcz zdycha, płuca pozatykane, załzawione oczy, katar, kaszel...
byle do połowy czerwca wytrzymać.
ech
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: kalioppe »

Podejrzewam, że tak, ale nie miałam testów, więc dokładnie nie wiem na co.
Objawia się to u mnie głównie katarem i kichaniem.
Co ciekawe, alergia pojawiła sie u mnie całkiem niedawno. Kiedyś nie wiedziałam co to jest katar, a teraz niestety nie mogę wyjść z domu bez chusteczek. Katar nasila się wiosną i latem, więc podejrzewam, że ma związek z pyleniem drzew.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: designerka »

Ja na szczęście na nic nie jestem uczulona. Moja znajoma z pracy za to odkryła, że nie toleruje glutenu. Teraz musi całkowicie zmienić dietę. Czytała nawet co zawiera gluten, by wiedzieć, jakich produktów unikać.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: kangurka »

Ja byłam mała wykryto u mnie uczulenie na orzechy, ale ono mi już przeszło. Teraz nie robiłam sobie badań.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: designerka »

Takie uczulenie nie jest zbyt dobre. Na wielu opakowaniach znajduję informację, że zawiera śladowe ilości orzechów.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jesteście na coś uczuleni?

Post autor: Anita »

Ja mam już klarowny obraz swych alergii dzięki testom Alexa , które wykonałam. Test ten obejmuje 295 alergenów w tym alergie krzyżowe, które są cieżko do zdiagnozowania. Dzięki nim moje życie jest bardziej komfortowe gdyż dzięki testowi w końcu dobrano odpowiednie leki.
ODPOWIEDZ