Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Dorota40 »

Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?
Jak wybieracie się do salonu to wolicie żeby ktos konkretny was strzygł i czesał, czy grunt, żeby był dobry, a płeć nie ma znaczenia?
Wybieram się prawdopodobnie do nowego salonu: fryzjer.lublin.pl i szukam opinii, do kogo tam najlepiej.
Tzn salon nie jest nowy, ale dla mnie tak.
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: siedemosiemdwa »

Dla mnie nie ma to żadnej różnicy. W przypadku tego zawodu liczą się tylko i wyłącznie kompetencje.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Kaska32 »

A dla mnie bardzo liczy się też jakość sprzętu, który mają w salonie, bo to świadczy o zaangażowaniu fryzjera i chęci zainwestowania w jakość. Wypatrzyłam ostatnio na moim osiedlu taki niepozorny salonik, który jest prowadzony przez jedną panią fryzjerkę i z ciekawości zajrzałam. Byłam bardzo mile zaskoczona, bo zauważyłam, że używa sprzętów naprawdę wysokiej jakości np. widziałam tam takie maszynki do strzyżenia: http://www.fryzomania.pl/category/maszynka-jaguar (mój mąż je bardzo ceni, bo nie niszczą włosów). Zdecydowałam się, żeby się u niej obciąć i chyba nigdy nie byłam tak zadowolona po wyjściu od fryzjera. Nie dość, że zadbała o moje włosy, to jeszcze nie była ani za ostrożna, ani zbyt inwazyjna w ich cięciu. Nie musiałam się denerwować, że obetnie mnie za krótko, jak to się często zdarza ;) Zamierzam zostać jej stałą klientką, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: kalioppe »

Mnie jest to tak naprawdę bez różnicy. Nie przywiązuje się do żadnego konkretnego salonu.
Za to mój facet ma fioła na punkcie włosów. Chodzi tylko do fryzjerów - facetów.
I bardzo dba o włosy. Czyta artykuły w stylu tego: http://www.amfora.pl/wiadomosc/jaka-pas ... acji/3358/ , często testuje nowe kosmetyki.
Chociaż szczerze mówiąc jakoś szczególnie mnie to nie razi - lubię, kiedy facet o siebie dba.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: enigmaa »

Wolę wizytę w salonie gdzie obsłuży mnie fryzjerka, zawsze przy okazji mogę sobie z nią poplotkować jak kobieta z kobietą:)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Hyorin »

Zauważyłam ostatnio, że panowie lepiej ścinają mi włosy. Zawsze narzekam jak wyjdę od fryzjerki, że coś jest nie tak.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Kaska32 »

A ja znowuż mam inne doświadczenia. Jakoś mi się nie trafił nigdy fryzjer mężczyzna, który by obciął mi włosy tak, żebym była zadowolona. Wolę już chodzić do mojej stałej pani fryzjerki.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: malwa »

Musi to być osoba z pasją a nie zwykły rzemieślnik, tylko to jest ważne dlatego moje włosy mogę oddać tylko w ręce pani Eli z Siennej
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Yosia »

Jak dla mnie to nie ma znaczenia, ważne aby głowa była dobrze obstrzyżona. A jeżeli chodzi o brodę, to samodzielnie wolę sie golić i pielęgnować swoja brodę w zaciszu domowym. Ostatnio sporo praktycznych kosmetyków do golenia i pielęgnacji znalazłem u nich https://sklep.margoprezenty.pl Warto wpaść.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Fryzjer czy fryzjerka - czy bez różnicy?

Post autor: Gemma »

Fryzjerzy są dobrymi fachowcami:)Sama byłam ścinana kilka razy i jestem bardzo zadowolona.
ODPOWIEDZ