Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?
Podobno trzeba mieć na to jakies specjalne pozwolenie i jeszcze samemu nie można.
Jak to wyglada?
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?

Post autor: enigmaa »

Są specjalne firmy, które zdejmują eternit.
Samemu nie można, natomiast w wielu gminach są programy dzięki którym można otrzymać dotacje na zdjęcie eternitu.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?

Post autor: Pumpilka »

enigmaa pisze:Są specjalne firmy, które zdejmują eternit.
Samemu nie można, natomiast w wielu gminach są programy dzięki którym można otrzymać dotacje na zdjęcie eternitu.
Zgadza się, tylko wlaśnie wtedy trzeba ten fakt zgłosić do gminy i część kosztów oni mogą pokryć,
jak mają fundusze. A potem zostaje zamówienie np blachy trapezowej na dach jak z Budmax-Metal, czy blachodachówki zaleznie od tego jakie się posiada środki w portfelu, i masz dach nalata,
bez obawy że mieszkasz pod ekologiczną i zdrowotną bombą zegarową...
Pyzata
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Gdzie zgłosić chęć zabrania eternitu z dachu?

Post autor: Kobite »

W urzędzie miasta czy gminy możesz spokojnie to zgłosić powinni przysłać ekipę i dać nawet jakąś rekopensatę. Tak czy inaczej należy sie zastanowić co potem położyć my jak usuneliśmy eternit to połozyliśmy membrany PCV - dohmannpl/membrana-pcv naprawdę bardzo fajna powierzchnia wodoszczelna i solidna, oczywiście jeśli została wykonana w prawidłowy sposób.
ODPOWIEDZ