Samochód z salonu czy używany?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Samochód z salonu czy używany?

Post autor: Anita12 »

Jaki samochód będzie miał więcej zalet?
Zastanawiam się czy to dobry pomysł, żeby szarpnąć się na taki z salonu.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: Kawowa »

Taki z salonu na pewno nie będzie miał ukrytych usterek ani jakiejś dziwnej historii.
Poza tym często w pakiecie przy zakupie dostajesz różne gratisy. Na przykład serwis Mazda dodatkowo, czy chociażby lepsze wyposażenie.
W przypadku używanego samochodu na pewno będzie taniej, ale pozostaje więcej niewiadomych.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja postawiłam na używane auto, ponieważ na nowe z salonu nie byłoby mnie stać. Możecie też poszukać wsk 125 na Sprzedajemy.pl, tam jest naprawdę dużo ofert w dziale Motoryzacja. Na pewno coś dla siebie tam znajdziecie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: Hyorin »

Ja nie mam nic przeciwko używanym autom. Jak się o nie zadba to mogą służyć jeszcze przez długie lata. Sama zresztą mam od dłuższego już czasu używany samochód. Byłam z nim jedynie na usuwaniu rys lakieru i na przeglądzie technicznym. Cały czas jest sprawny.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: annna »

Jak tylko wystarczy kasy, to pewnie że najlepiej kupowac z salonu.
Używane auta to jak gra w ruletkę, ale można też dobrze trafić.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: designerka »

Czytałam ostatnio na tekstodajnia.pl o ogłoszeniach aut z niemiec i okazuje się, że większość z nich jest całkiem niedroga, a w bardzo dobrym stanie. Moim zdaniem lepiej kupić używane niż prosto z salonu. Tylko wtedy ma się pewność, że nie straci szybko na wartości.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: Majeczkaa »

Nic nie stoi na przeszkodzie, ale połączyć najlepsze z tych dwóch światów i kupić samochód używany, ale zadbany i z wysokiej półki – na przykład jakiegoś Mercedesa albo BMW :). Kojarzę, że w Warszawie jest serwis samochodowy, dokładnie to ten: autoredutapl który zajmuje się też skupem i sprzedażą samochodów tych naprawdę dobrych marek – myślę, że warto się taką możliwością zainteresować, może dla kogoś będzie to rozwiązanie w sam raz dla niego.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: designerka »

To już zależy od budżetu i potrzeb. Samochód używany jest tańszy, ale i nie wiadomo, jak był traktowany.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi fundusze nie pozwalają na zakup auta prosto z salonu. Ale te kilkuletnie wcale nie są gorsze. Najważniejsze, to zadbać o bezpieczeństwo. W tym dodatkowo może pomóc alkomat. Warto wybierać elektrochemiczne modele, dają najbardziej obiektywne wyniki.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Samochód z salonu czy używany?

Post autor: AlaKawa »

Przeciętnego Kowalskiego raczej nie stać na zakup samochodu z salonu. Na szczęście mamy dzisiaj dostęp do takich ogłoszeń jak chociażby gratkapl/motoryzacja/nissan-primera/oi/12834479 . Jak podoba się Wam taki pojazd? Zdecydowalibyście się na zakup, czy raczej szukali czegoś innego?
ODPOWIEDZ