Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Aleksandra »

Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane tzn z rynku wtórnego?
Gdybyście nie mieli ograniczeń w wyborze, to na co byście postawili?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Dorota40 »

Trudno powiedzieć, jakbym nie miała ograniczeń, to wybrałabym coś super wypasionego;)
Ale sprawdziałam potencjalne koszty późniejszej eksploatacji, żeby się nie okazało,
że utrzymanie mieszkania pożre fortunę:)
No i pewnie wolałabym deweloperskie jak z http://ilumino.com.pl/ - to w Łodzi dobry dew., bo jednak co nowe i własne, to wiadomo - pewniak.
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: kalioppe »

Nie da się ukryć, że dom zapewnia nam o wiele większą swobodę. Mamy o wiele większą przestrzeń, no i przede wszystkim ogród. Dla mnie to ogromny atut, uwielbiam wypoczywać na świeżym powietrzu.
Dzieci na pewno też to docenią. Zwłaszcza jeśli wstawimy im do ogrodu plac zabaw w stylu tego: http://ogrodosfera.pl/drewniany-plac-zabaw-dla-dzieci . Nie da się ukryć, że mieszkając w bloku raczej nie mogą liczyć na takie atrakcje.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Kobite »

Wszystko zależy od zamożności portfela i tego jakie masz preferencje w dużym mieście dom w centrum jest nieralny wieć jak ktoś miał dojeżdżać do pracy przez 2 godziny to troszkę mija się z celem. Dlatego mieszkanie jest lepsze, znajoma zastanwiam się nad kupnem w Ama Bud w Warszawie mieszkania bo właśnie zaczęli sprzedawać - http://www.ama-bud.pl/ z nowej inwestycji. Także jak kto woli. Jedno i drugie ma plusy i minusy.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Majeczkaa »

Nie kupiłabym mieszkania z rynku wtórnego. Wolę sama urządzić całkowicie po swojemu mieszkanie z rynku pierwotnego. Poza tym mieszkania od dewelopera są zazwyczaj tańsze w utrzymaniu i cieplejsze zimą, bo jest to nowe budownictwo, bloki są dobrze ocieplone i okna są szczelne. Nie tak dawno kupiłam mieszkanie od tego dewelopera https://vantage-sa.pl/ . Dość dużo czasu zajęło mi szukanie odpowiedniego mieszkania, bo zależało mi na mieszkaniu znajdującym się na bezpiecznym i spokojnym osiedlu, ale blisko centrum Wrocławia, żebym nie musiała poświęcać zbyt dużej ilości czasu na dojazdy do pracy.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Hyorin »

Ja kupowałam mieszkanie na rynku wtórnym. Przynajmniej było już sprawdzone, no i zależało mi na tym, żeby mieszkać w centrum.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: enigmaa »

Gdybym nie miała żadnych ograniczeń to na pewno byłby to dom.
Musiałby być położony gdzieś za miastem.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: kangurka »

Raczej opłaca się kupować mieszkania z rynku wtórnego, zresztą niedawno przeczytałam fajny artykuł na temat szukania nieruchomości w serwisach z ogłoszeniami: http://noy.pl/ogloszenia-nieruchomosci- ... omosciami/ - sama myślę, by rozejrzeć się za jakim lokum i na pewno wezmę pod uwagę kilka z wymienionych portali.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Gemma »

Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz potrzeb. Ja jestem bardziej zwolenniczką mieszkań i to z rynku pierwotnego. Jeśli mam kupować sobie mieszkanie to chcę żeby było moje od samego początku. Jestem właśnie w trakcie załatwiania formalności kredytowych na mieszkania Wrocław Maślice, którymi zajmuje się deweloper PCG jeden z najlepszych w tym mieście. Oferta całkowicie spełnia moje oczekiwania, a z deweloperem współpraca układa się bardzo pomyślnie.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: enigmaa »

Także uważam, że to zależy od indywidualnej sytuacji.
Jedna i druga opcja ma wiele plusów, ale pojawiają się także minusy.
Jak dla mnie przy kupnie mieszkania używanego jest ich znacznie więcej.
Natomiast zalety kupna mieszkania od dewelopera to dla mnie możliwość własnej aranżacji, oraz zamieszkanie na nowoczesnym osiedlu. Myślę, że warto szukać dobrych lokalizacji, bo mieszkanie zazwyczaj kupuje się na lata. Nowoczesnym osiedlem położonym niedaleko Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego jest Alfa Park - mieszkania morena
ODPOWIEDZ