Dom z elewacją cegła + drewno?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: Dorota40 »

Hej:) Rozglądamy się z bratem za projektem domu, który łączyłby elewację drewnianą z ceglaną - może jakieś pomysły ?
Pan Strach
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: Pumpilka »

No to poszliście;)
Tego rodzaju domów z mieszanymi elewacjami jest teraz naprawdę sporo,
bo po prostu jest na nie niezła moda.
Sama bym coś takiego chciała. Przejrzyj sobie np. ten projekt: dobredomy.pl/projekt/erato/- wg mnie bardzo fajny, i w ogóle inne z tej pracowni.
Widziałam w dziale projektów nowoczesnych, że mają takich całe mnóstwo :)
Pyzata
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: scesny »

Fajne są takie połączenia. Cegła ma coś w sobie. Klimat. I tak naprawdę teraz jest sporo materiałów, którymi możemy wykończyć dom. Bo to nie musi być tradycyjnie budowany z czerwonej cegły :) Bo chyba nie miałby takich parametrów jak w przepisach.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: Hyorin »

Jak dla mnie połączenie drewna z cegłą to super rozwiązanie, bardzo stylowe i eleganckie
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: Anita »

Pomysł na elewacje znakomity. Dziś w materiałach można przebierać i wybierać różności, które mogą nam zastąpić cegłę, a być równie eleganckie i wytrzymałe do zastosowania na elewacji. Jednym z przykładów jest płytka z elastycznego klinkieru Elabrick, która perfekcyjnie imituje cegłę. Jej zaletą jest ręczna produkcja jak i różnorodny gama kolorystyczna, a dzięki przedstawionym realizacją przez producenta w sieci można korzystać z inspiracji i podpowiedzi by stworzyć piękny wizerunek domu.
srubka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 10:30 am

Re: Dom z elewacją cegła + drewno?

Post autor: srubka »

Pamietajcie, ze wykonujac jakiekolwiek prace zwiazane z drewnem trzeba zadbac o odpowiedni sprzet ;) https://jptech-maszyny.pl/tokarki-do-drewna tu mozecie znalezc rozne modele tokarek do drewna renomowanego, znanego producenta
ODPOWIEDZ