Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: Kawowa »

Czy, żeby poprowadzić sobie księgowość samodzielnie, trzeba się w ogóle na czymś znać?
Zastanawiam się dla kogo są przygotowane takie rozwiązania.
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: Anita12 »

Nie testowałam tego, ale wydaje mi się, że chociaż minimalna wiedza z księgowości może się tu przydać.
Najlepiej zobaczyć sobie choćby tu: https://wfirma.pl/ na czym polega taka samodzielna księgowość.
W ten sposób sama ocenisz. Z drugiej strony wfirma tak to zorganizowała, żeby każdy dał sobie z tym radę.
W razie jakichkolwiek problemów mają na miejscu specjalistów, którzy służą pomocą.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: Jokata »

Wypadałoby się na czymś znać, jak się za to bierze :) Gdy myślę o metodzie 5s przykłady mówią same za siebie :)
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: Bimbek »

Nie trzeba, tylko jakie będą efekty takiego działania, to nawet lepiej nie wspominać ;) A już tak zupełnie serio - wypadałoby się znać i to chyba ciut bardziej niż "trochę".
Rzecz jasna z pomocą przychodzi internet, branżowe serwisy i poradniki. I aplikacje już nawet nie tyle wspomagające pracę, co wręcz ją ogarniające. Bez nich obecnie mała księgowość w zasadzie już nie istnieje. Dlatego jeśli ktoś decyduje się na działanie we własnym zakresie, ważne jest, aby wybrać najlepszy dla siebie program księgowy. I tu wg mnie świetnie sprawdza się Super Księga Podatkowa, bo pozwala właśnie dopasować swoje funkcje pod konkretny przypadek (firmę). To tak, gdyby ktoś szukał dobrego programu :)
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: enigmaa »

Trzeba to co, każdy prowadzący działalność powinie wiedzieć, nawet jak zleca się księgowość to warto mieć pojęcie o sprawach księgowych.
Teraz są wygodne oprogramowania takie jak faktury online, z których korzystać może każdy.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: zaderka »

racja, ja też korzystam z czegoś takiego i to jest bardzo prosta sprawa, każdy sobie poradzi
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: malwa »

Ja również polecam program do fakturowania bo jest to wygodne narzędzie do księgowości i fakturowania online. Program jest bardzo znany wśród ludzi z branży przedsiębiorczości i polecany, dzięki niemu wystawianie faktury online jest szybkie i bezproblemowe
Roman77
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:25 am

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: Roman77 »

Ja bym nie odważył się na prowadzenie księgowości na własną rękę. Dzisiaj niestety w Polsce jest tak skomplikowany system podatkowy, że bardzo ciężko połapać się we wszystkich szczegółach. Na stronie https://wintax.pl/uslugi-ksiegowe/ czytałem trochę na temat tego, w jaki sposób można znaleźć biuro rachunkowe dla swojej firmy. Jak dla mnie, taka opcja jest o wiele bezpieczniejsza.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: duser »

Są jakieś szkolenia, które pomagają w tym, aby przeprowadzić odpowiednio audyt kadrowy? Zaczęłam interesować się tematem jakiś czas temu i liczę, że poznam wszystko to, co najważniejsze. Jak na razie wszystkie informacje czerpałam ze strony https://www.excelo.pl/finanse/ksiegowos ... zaskoczony .
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Samodzielna księgowość - trzeba się znać?

Post autor: scesny »

Trochę trzeba, bo podatki to nie łatwa sprawa. Jak coś źle policzysz, to problem po twojej stronie. A urzędnik ma zawsze rację. Tak to już jest. Lepiej korzystać albo z doradztwa, albo z biura. Albo zatrudnić księgową. Zależy jak duża firma i jak dużo pracy w papierkach. Czasami wyjdzie na to, ze samemu będziemy na to więcej tracić czasu niż to ma sens. A strata czasu w firmie kosztuje. Czasami mając już księgowość, czy biuro, warto wprowadzić coś takiego jak Invoice Digitizer by jeszcze bardziej usprawnić obieg dokumentów, przyspieszyć wprowadzanie i całą procedurę kosztową. I mniej błędów po drodze, bo jednak automat bywa mniej zawodny :) A koszty teraz za takie rozwiązanie są niższe, bo jest promocja.
ODPOWIEDZ