Księgujecie się samodzielnie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: Kawowa »

Księgujecie się samodzielnie czy raczej nie bardzo?
Podobno taka samodzielna księgowość to całkiem niezłe rozwiązanie. Ktoś testował?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: Anita12 »

Ja co prawda nie księguję się sama, ale wydaje mi się, że sam pomysł z samodzielną księgowością jest dobry.
Poczytaj sobie może tutaj: wfirmapl/?ref=7f73920fca6766d95e51717061dc279c o tym jak wygląda rozwiązanie proponowane przez wfirma.pl
Myślę, że to jest o tyle wygodne, że nie trzeba biegać ze wszystkim do księgowej. Aczkolwiek z drugiej strony trzeba na to poświęcić swój własny czas. Plusem jest możliwość wykorzystania trzydziestodniowej wersji próbnej.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: enigmaa »

Samodzielna księgowość to według mnie najlepsze rozwiązanie dla małych i średnich firm.
Przydatne w prowadzeniu biznesu jest także fakturowanie online, a szczególnie możliwość wystawiania faktur na smartfonach i tabletach.
Takie rozwiazania umożliwia intaxo.pl i
aplikacja mobilna Intaxo
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: Gemma »

ja bym się samodzielnie tego nie podjęła, lepiej oddać to w ręce profesjonalistom niż coś źle zrobić.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: Hyorin »

Ja wolałabym mieć oddzielną księgowość, bo sama się na tym nie znam. Nigdy nie miałam do tego szczególnego zapału. Mój brat otwiera teraz firmę i czytam o doradztwie podatkowym a księgowości na portalu Kedu.pl, gdzie zostało to opisane. Chyba zasugeruję mojemu bratu doradcę podatkowego.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: artystka »

Już kiedyś prowadziłam samodzielnie księgowość - to nie dla mnie. Niech każdy zajmuje się tym na czym się zna najlepiej. A wynajęcie księgowej wcale nie kosztuje tak wiele. Przykładowy cennik można znaleźć na stronie biuroeverte.pl.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: Majeczkaa »

Ja zamiast samodzielnej księgowości wybrałam outsourcing i ofertę biura tmf-group.com/pl-pl Decyzja o wyborze biura rachunkowego wiąże partnerów biznesowych na długi czas, dlatego ważne jest, aby wybór był przemyślany i dokonany w oparciu o możliwie obiektywne czynniki. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, przedsiębiorca powinien mieć świadomość pewnych zagadnień. Zakres prac rachunkowych świadczonych przez biura rachunkowe jest na ogół podobny, gdyż wynika on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość podatkowa oraz obsługa kadrowo-płacowa. Niektóre biura rachunkowe starają się jednak zwiększyć obowiązkowy zakres o rachunkowość finansowo-zarządczą, dając przedsiębiorcom na miarę ich potrzeb, możliwość pełnego wglądu w kondycję finansową firmy. Biuro rachunkowe potrzebuje dokumentów do oceny merytorycznej i wykonania stosownych zapisów księgowych. Najbardziej korzystną dla klienta sytuacją jest, kiedy po zakończeniu okresu rozliczeniowego, biuro zwraca dokumenty, a na swoje potrzeby zachowuje zapisy księgowe w posiadanym systemie informatycznym.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Księgujecie się samodzielnie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Moim zdaniem samodzielne zajmowanie się księgowością jest nieopłacalne. Dlaczego? Ponieważ koszty obsługi księgowej wcale nie są tak wysokie, a zmniejsza się ryzyko błędu i co za tym idzie - wysokich kar z urzędu skarbowego.
ODPOWIEDZ