Karma dla psa małej rasy

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Karma dla psa małej rasy

Post autor: Anita12 »

Czy dla takich psów warto wybierać specjalną karmę?
Zastanawiam się czym ona się różni od normalnej.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Karma dla psa małej rasy

Post autor: Kawowa »

Zdecydowanie warto wybierać takie karmy dedykowane dla poszczególnych ras.
Mają inne potrzeby jeśli idzie o składniki mineralne, a karma musi im ich dostarczyć.
No i dla małych psów te chrupki też są mniejsze i łatwiejsze do pogryzienia. Tutaj https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka-ka ... -psa/3939/ poczytaj sobie jak taką wybrać.
Widziałam tam kilka dodatkowych podpowiedzi.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Karma dla psa małej rasy

Post autor: designerka »

Najlepiej chyba zapytać lekarza. On na pewno dobierze odpowiednią karmę i do wieku, i do masy, i do rasy czworonoga.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Karma dla psa małej rasy

Post autor: AlaKawa »

Nie jest to takie oczywiste, bowiem spora część weterynarzy ma nikłe pojęcie o psiej diecie. Przy czym generalnie zasada jest taka, że karminy psiaka karmą mokra, suchą, albo barfem bez mieszania ich, czy co gorsza podawania psom ludzkiego jedzenia. Dlatego też najlepiej byłoby znaleźć dobrej jakości produkty z wysoką zawartością mięsa- jeżeli mówimy o dwóch pierwszych opcjach. Dodatkowo można podawać naszemu pupilowi https://johndog.pl/produkt/poduszeczki- ... anizm-90g/ , alby jeszcze lepiej zatroszczyć się zarówno o jego dobre samopoczucie, jak i stawy :).
aleksissa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 25, 2021 5:52 pm

Re: Karma dla psa małej rasy

Post autor: aleksissa »

mam psa razy corgie, więc uznam że to mała rasa ;) bardzo mu posmakowała karma animal island, mają świetne mokre karmy i przekąski, mój Trufel zrobi wszystko dla nagrody w postaci kabanosa z kaczki
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Karma dla psa małej rasy

Post autor: scesny »

Każdy producent ma karmę dla małych ras. Tak naprawdę najlepiej patrzeć na skład, na to co się daje. Ile jest mięsa i jakie to mięso. Jakie są inne składniki. To wszystko musi mieć sens, bo wpływa na zdrowie. Fajnie wypada np. Empire i ich suche karmy. Na pewno mają dla małych.
ODPOWIEDZ