Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: Mikowicz »

Czy wyprawka wcześniaka różni się jakoś od wyprawki noworodka urodzonego w terminie?
Tutaj https://www.hulahop.pl/wiadomosc/jaka-w ... kowi/3996/ czytałam co nieco na ten temat, ale poza kilkoma drobiazgami nie zauważyłam większych różnic.
Może ktoś z was jest bardziej rozeznany w dzieciach i podpowie co o jak?
Będę wdzięczna za rady.
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: Hyorin »

A kupujesz to w prezencie? Jeśli tak to najlepiej zapytaj przyszłej mamy czego jeszcze nie ma i co jej się przyda.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: katarynka »

Mojej koleżance niedługo urodzi się dziecko, chciałabym pomóc skompletować jej wyprawkę. Zastanawiam się czy spytać się jej czy czegoś potrzebuje, czy po prostu zrobić paczkę i nie czekać na jej odpowiedź. Jestem pewna, że powie, że nic nie potrzebuje. Trochę inspiracji znalazłam w artykule http://best4kids.pl/ile-kosztuje-wyprawka-dla-dziecka/ chciałabym jej pomóc. Wszyscy czekamy na Maluszka.
JanaZCzech
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 03, 2016 9:51 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: JanaZCzech »

szeroki wybór odzieży noworodkowej i dziecięcej znajdziesz na pewno u nich w sklepie https://manufakturafalbanek.pl Sam z resztą zastanawiam isę nad paroma rzeczami dla swojej chrześniaczki. Ciuszki na prezent to bardzo praktyczna opcja i zawsze jest przydatna.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: dzoana »

My podajemy maluchowi mleko Bebilon Pronutra-Advance. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Takie mleko można stosować od urodzenia, może być także stosowane jako uzupełnienie karmienia piersią.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: Bari21 »

Nie obejdzie się bez porządnego wózka. Szczególnie polecam Riko Nesa. Da Twojemu dziecku maksimum komfortu i bezpieczeństwa.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: designerka »

A kosz Mojżesza? Hit czy kit? Widziałam, że w Warszawie otrzymują go mieszkańcy za urodzenie dziecka. Szkoda, że nie każda gmina ma takie podejście.
aleksissa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 25, 2021 5:52 pm

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: aleksissa »

dzoana pisze: wt lis 30, 2021 9:17 am My podajemy maluchowi mleko Bebilon Pronutra-Advance. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Takie mleko można stosować od urodzenia, może być także stosowane jako uzupełnienie karmienia piersią.
Bebilon ma bardzo dobre mleko, stacjonarnie w DOZ ma świetną cenę, ja już od dłuższego czasu właśnie tam kupuję najbarziej się opłaca
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: duser »

Ja jestem tatą wcześniaka i uwierz mi, że wyprawka niczym nie różni się od tej dla dziecka urodzonego w terminie. Potrzebujesz przede wszystkim ubranek, pieluch tetrowych, kocyka, łóżeczka i pampersów. Z dodatkowych rzeczy, polecam zakup szumisia, który pomoże ukoić maleństwo jeśli, nie daj, Boże, będzie miało kolkę. Niedawno wyszedł nowy miś: Leniwiec E-zzy, możesz zamówić go tutaj https://whisbear.com/pl/blog/ladnebebe- ... loda-mame/
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Co kupić do wyprawki wcześniaka?

Post autor: kalinka »

Dzieci też mogą być uczulone na laktozę. Dlatego warto wiedzieć, że na rynku dostępne jest także mleko modyfikowane dla dzieci z alergią na mleko krowie. Jest to mleko Bebilon Prosyneo HA, dostępne w aptekach DOZ.
ODPOWIEDZ