Marzenie własny dom

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Marzenie własny dom

Post autor: adik356 »

Mam takie marzenie, aby mieć własny dom. Wiele osób chyba nie tylko ja zresztą. Ostatnio widziałam fajne propozycje na: http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny/ . Mają tam godne uwagi z tego co widziałam to sprawdzają się takie domy. Niestety słyszałam, że są jednak kosztowne. Czy to prawda?
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Marzenie własny dom

Post autor: enigmaa »

Podobno im więcej kosztownych inteligentnych urządzeń tym dom droższy.
Też marzy się mi własny dom,ale niekoniecznie z tymi wszystkimi bajerami.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Marzenie własny dom

Post autor: Hyorin »

Każdy chciałby mieć własny dom. Najlepiej, żeby był nowoczesny i ekologiczny. I żeby tani był w utrzymaniu.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Marzenie własny dom

Post autor: AlaKawa »

Na pewno każdy z nas marzy o takim właśnie domu. Sama jeżeli kiedyś zdecyduję się na zbudowanie własnego domu, chciałabym aby był to budynek z poddaszem użytkowym, taki jak te, które znajdziemy w Biurze Projektowym Dominata http://www.dominanta.pl/ . Możemy tutaj nabyć projekty bezpośrednio od ich autorów, dzięki czemu nie musimy dodatkowo płacić pośrednikom. Poza tym do wyboru mamy wiele propozycji, przy czym są to projekty starannie wykonane, z największą dbałością o szczegóły. Może za kilka lat uda mi się zamieszkać w takim domu jednorodzinnym:)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Marzenie własny dom

Post autor: designerka »

Kto nie marzy? Mieszkanie w bloku nie każdego satysfakcjonuje. Wielu z nas od dziecka marzy o domku z ogródkiem i garażem.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Marzenie własny dom

Post autor: Kobite »

Od czegoś trzeba zacząć. Tak naprawdę zarobić na własny dom wcale nie jest aż tak trudno jeśli człowiek ma postawiony cel. Zacznij od tego co ja czyli przeglądaj sobie projekty domów (może wpadnie Ci jakiś Twój wymarzony w oko) powstaje ich całkiem dużo - https://www.mgprojekt.com.pl/supernowosci-2017 można powiedzieć, że jak już będziesz miał projekt masz szacunkowy koszt ile na ten dom będziesz potrzebował :-)
Młynarczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 01, 2015 10:06 am

Re: Marzenie własny dom

Post autor: Młynarczyk »

Ja na własny dom nawet nie liczę. Jedynie na mieszkanie z programu rządowego mieszkanie plus, gdzie płacąc czynsz jednocześnie spłacamy mieszkanie i w rezultacie mamy własnościowe.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Marzenie własny dom

Post autor: malwa »

Mnie to kompletnie nie przekonuje, wolę normalnie kupić jakieś atrakcyjne i niedrogie mieszkanie od Atala i je od razu wynajmować, dzięki temu spłacę szybciej i będę miała dodatkową kasę z wynajmu
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Marzenie własny dom

Post autor: zaderka »

Hyorin pisze:Każdy chciałby mieć własny dom. Najlepiej, żeby był nowoczesny i ekologiczny. I żeby tani był w utrzymaniu.
Dokładnie tak, też o tym marzę. Nie wiem czy słyszałaś jakie rozwiązania w domach proponuje Maciej Fiedler ale ten artykuł na portalu mnie zaintrygował, bardzo praktyczne i pomocne są takie systemy. Pomijając już nawet humorystyczny wątek o teściowej w publikacji :lol: na pewno takie rozwiązania poprawią bezpieczeństwo
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Marzenie własny dom

Post autor: Anita »

Marzenia o własnym domu to piękne marzenia i wspaniała perspektywa. Warto dążyć choćby małymi kroczkami do jego spełnienia. Mi sie włąśnie w ten sposób udało i zamieszkałąm w domu z bala, który wybudował dla mnie Natur Eko Dom http://www.naturekodom.pl/. Mieszkam w pięknym, klimatycznym domu drewnianym, który jest w otoczeniu pięknego ogrodu, w którym mogę spędzać cały dzień.
ODPOWIEDZ