Dla tych, którzy palą w piecach

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: kalioppe »

DO przechowywania opału polecam praktyczny worek big-bag. Używamy go od roku i sprawdza się świetnie. Węgiel nie wilgotnieje i nie brudzi nic wkoło. Znacznie lepsze rozwiązanie niż zwykłe worki!
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: katarynka »

myślę, że w pierwszej kolejności osoby, które palą w piecach powinny zastanowić się nad tym jak chronić środowisko, bo z tego co wiem to już nawet w krakowie zaczęli ludzie strasznie protestować ze względu na smog jaki unosi sie stale w powietrzu
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Katarynko, jakie rozwiązanie proponowałabyś aby zwiększyć ekologiczność centralnego ogrzewania? Mi obiło się o uszy coś o filtrach kominowych, wie ktoś coś więcej w tym temacie?
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: kalioppe »

No niestety, ale w dzisiejszych czasach niełatwo być ekologicznym.
W moim przypadku względy ekonomiczne często biorą górę i nic na to nie poradzę.
A smog to chyba niekoniecznie od palenia w piecu. Raczej od spalin i dużych zakładów przemysłowych.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: katarynka »

Meble-Bogart.pl pisze:Katarynko, jakie rozwiązanie proponowałabyś aby zwiększyć ekologiczność centralnego ogrzewania? Mi obiło się o uszy coś o filtrach kominowych, wie ktoś coś więcej w tym temacie?
może ogrzewanie nadmuchowe, ale to nie jedyne możliwe ekologiczne wyjście z sytuacji, tylko trzeba wziąc pod uwagę, ze nie jest ono najtańsze
kasia123
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 10, 2016 11:08 am

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: kasia123 »

Wszystko w temacie ogrzewania domu doradzą Wam w <tu admin, za spam dziękujemy> W sklepie mają też duży wybór kotłów na paliwa stałe i do ogrzewania gazowego.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: Majeczkaa »

Ja zamawiam węgiel w workach ze sklepu wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153 i nie mam problemu z wilgocią i brudem. Jak wiadomo węgiel najlepiej przechowywać w kotłowni. Podobnie jak z drewnem tak i węgiel trudniej przechowuje się w piwnicach starych kamienic, które bardzo często są zawilgocone. Jeśli to możliwe, węgiel należy rozsypać po powierzchni piwnicy, by odparowywał jak największą powierzchnią. Warto wcześniej pozbyć się miału o ile ten zalega na podłodze piwnicy po poprzednich sezonach grzewczych – zwykle to w nim gromadzi się najwięcej wilgoci.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: Anita »

Wraz z rodzeństwem udało nam się namówić na wymiane instalacji grzewczej. Rodzice są już starsi a palenie węglem wymaga sporej pracy fizycznej, na którą oni mieli coraz mniej siły. Namówiliśmy icn na zastosowanie paneli na podczerwień. Jet to ogrzewanie praktycznie bezobsługowe dające komfortowe ciepło w domu z możliwością regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu. Instalację wraz z wyprodukowaniem paneli na wymiar wykonał dla nas ich producent polski Eco Partner. Wszystko odbyło się sprawnie i bezproblemowo.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: kapitalna »

Zdecydowanie powinno odchodzić się od palenia w piecach i przechodzić na bardziej ekologiczne rozwiązania. Teraz w domach w ogóle często montuje się rekuperatory dla odzysku ciepła. Znajoma z Białegostoku sobie taki w tej firmie zamówiła bartoszwentylacja.compl/aktualnosci i będzie miała niedługo montowany
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Dla tych, którzy palą w piecach

Post autor: Zbig55 »

kalioppe pisze: sob kwie 13, 2013 3:14 pm DO przechowywania opału polecam praktyczny worek big-bag. Używamy go od roku i sprawdza się świetnie. Węgiel nie wilgotnieje i nie brudzi nic wkoło. Znacznie lepsze rozwiązanie niż zwykłe worki!
Jak go transportujecie do kotłowni?
ODPOWIEDZ