Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: Anita12 »

Jak to jest w rzeczywistości?
Czy taka kawa już nie jest kawą?
Tutaj tommycafepl/blog/28_czy-kawa-bezkofeinowa-dalej-jest-kawa.html czytałam w taki sposób wytrąca się kofeinę.
Nie jest to żadna chemia, wbrew obiegowej opinii.
Może ktoś z was częściej pija taką kawę?
Pan Strach
Młynarczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 01, 2015 10:06 am

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: Młynarczyk »

Ja nie wyobrażam sobie kawy bez kofeiny... zawsze rano piję mocną czarną na przebudzenie...
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: katarynka »

Dla mnie nie... piję kawę po to żeby się obudzić, potrzebuje energii a dla smaku - to raczej nie rozwiązanie dla mnie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: designerka »

Ja piję kawę i dla smaku, i dla pobudzenia. Kawa bez kofeiny to dalej kawa, tak jak piwo bezalkoholowe czy wino są dalej piwem czy winem.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: AlaKawa »

Osobiście też nie byłabym w stanie przerzucić się na kawę bezkofeinową. Przy czym jednak zastanawiam się, jaką kawę najbardziej lubicie i w jaki sposób ją przygotowujecie. Zastanawiam się bowiem nad zakupem kawiarki np. z sferispl/kawiarki-4190 . Czy Waszym zdaniem taki sprzęt jest godny uwagi, czy może jednak lepiej zostać przy czajniku i filiżance:).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: siedemosiemdwa »

Sporo osób pija kawę bezkofeinową. I moim zdaniem jest zwykłą kawą, o ile tylko zachowuje ten sam smak i aromat.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kawa bezkofeinowa już nie jest kawą?

Post autor: kapitalna »

No tak nie do końca, ale to też zależy jak kto na to patrzy. Dla mnie kawa to smak, ale też jej pobudzające działanie wiec bez kofeiny byłby dla mnie wybrakowana. W ogóle planuję sobie do domu kupić ekspres bo te zalewajki mi już nie smakują, a chciałabym kawę jak z kawiarni
ODPOWIEDZ