Dermatolog pomoże na trądzik?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: Kawowa »

Czy z trądzikiem u osoby dorosłej warto iść do dermatologa?
Zastanawiam się czy są na to jakieś leki.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: Mikowicz »

Myślę, że to dobry pomysł, żeby wybrać się do lekarza z czymś takim.
Dermatolog ma jednak większe pojęcie o tym, jakie są przyczyny tego problemu i jak go zwalczyć.
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/ widziałam ciekawą stronkę na ten temat.
Poczytaj sobie dokładniej.
Dowiesz się z jakimi problemami najlepiej wybrać się do takiego specjalisty.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: dzoana »

Warto spytać swojego dermatologa o leki i kosmetyki recepturowe. Co prawda wiele aptek odeszło od ręcznej produkcji leków ale taką receptę nadal zrealizujesz w aptekach sieci DOZ. Zachęcam do zapoznania się z taką możliwością - jestem pewna, że będziecie zadowoleni.
aleksissa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 25, 2021 5:52 pm

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: aleksissa »

dzoana pisze: wt lis 30, 2021 8:09 am Warto spytać swojego dermatologa o leki i kosmetyki recepturowe. Co prawda wiele aptek odeszło od ręcznej produkcji leków ale taką receptę nadal zrealizujesz w aptekach sieci DOZ. Zachęcam do zapoznania się z taką możliwością - jestem pewna, że będziecie zadowoleni.
długo się czeka na realizację takiej recepty? Tylko lekarz może mi wypisać receptę na taki kosmetyk?
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: Hyorin »

Dermatolog to najlepszy lekarz dla osób z trądzikiem, dobrze też sprawdzi się kosmetolog
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: tinaK »

Na tej stronie https://febumed.pl/oferta_/870-Wideodermatoskopia można sporo dowiedzieć się na temat dermatoskopii. Jest tam bowiem wiele ciekawych i przede wszystkim praktycznych porad i wskazówek, które mogą okazać się pomocne. Uważam, że przede wszystkim należy stawiać na dobrą diagnozę, aby wdrożyć leczenie, które przyniesie efekty.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: alenka »

Konsultacja z dermatologiem na pewno nie zaszkodzi. Ja zmieniłabym jeszcze taką codzienną domowa pielęgnację twarzy, tu polecam szczególnie kosmetyki z Muldream. Są wegańskie i naturalne. sama używam od wielu miesięcy tej linii zielonej i polecam, łagodzi podrażnienia, wycisza wszelkie stany zapalne. szybko widać poprawę kondycji skóry twarzy.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: Fifi34 »

Każdy, kto zmagał się z trądzikiem wie, że to skomplikowany problem. Sama wizyta u dermatologa może nie pomóc, lepiej poszukać jakichś sprawdzonych, profesjonalnych kosmetyków. Widziałam, że tutaj takie są https://www.cocolita.pl/avene-cleanance . W ofercie są różne kremy i balsamy, np. matujące, oczyszczające czy nawilżające. Część z nich ma działanie łagodzące, a niektóre niwelują trądzik.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: Aleksandra »

alenka pisze: czw lut 10, 2022 10:27 am Konsultacja z dermatologiem na pewno nie zaszkodzi.
Też tak myślę, poza tym no skoro dermatolog jest od skóry i skórnych wyzwań, to czemu nie?
Nawet można online umówić się na poradę prowadzoną w formie video, jak tu https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
i wtedy lekarz widzi sytuację na twarzy, może zlecić badania czy wypisać receptę na konkretne leki na trądzik, bo one jednak zawsze będą lepsze niż kosmetyk.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Dermatolog pomoże na trądzik?

Post autor: asieczek »

jesli nadal poszukujesz na szybko konsultacji to spróbuj w Med24 ja zawsze tak robię jak nam dzieciaki chorują i sprawdza się super. Płacisz i lekarz oddzwania do ciebie :)
ODPOWIEDZ