Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: Thea33 »

U nas oszczędzanie idzie raczej w kierunku bardzo rozsądnego planowania zakupów, zarówno tych małych, jak i tych dużych. Niebawem planujemy powiększenie domu, zatem będzie nam potrzebna dodatkowa gotówka.

Przy okazji rozglądamy się za jakimiś naprawdę racjonalnymi rozwiązaniami, które pozwolą zaoszczędzić na niektórych pracach. I tak na przykład znajomi podpowiedzieli nam, by nie inwestować pieniędzy w budowę garażu, który chcemy zlikwidować, żeby mieć dodatkowe pomieszczenie, ale kupić gotową konstrukcję i postawić wiatę

Wydaje się to o tyle rozsądne rozwiązanie, że chyba nawet klimat zaczyna sprzyjać takim inwestycjom - zimy już nie takie straszne, jak 25 lat temu :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kangurka »

To trzymam kciuki w takim razie :). Ja zastanawiam się właśnie nad umieszczeniem moich oszczędności w crowdfundingu. Myślę, że to całkiem fajna i często bardzo opłacalna opcja inwestowania swoich środków.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: designerka »

Poczytam sobie o tej metodzie. Ja sama nie mam w ogóle problemów z oszczędzaniem, dawniej szło mi to znacznie trudniej.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: adik356 »

My staramy się co miesiąc odłożyć pewną sumę. Najlepiej sprawdza się do tego plan na życie w postaci polisy na kilka lat. Fajne propozycje tego typu mają na; viennalifepl . Moim zdaniem godne uwagi propozycje w dobrej cenie, na dobrych warunkach.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kapitalna »

Póki co średnio ale pracuję nad tym. Popytałam znajomych i dostałam namiar na Poprostuenergia.pl. Jest to sprzedawca prądu, który ma bardzo korzystną cenowo ofertę. Z racji tego , że ostatnio dużo było u mnie podwyżek za energię to chyba jednak rozważę zmianę i w ten sposób zaoszczędzę :)
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: alenka »

Ja w tym momencie już nie narzekam ale początki nie były proste. nie od dziś wiadomo, że oszczędzanie nie jedno ma imię. Lokaty bankowe to już przeżytek, teraz najbardziej opłaca się zgromadzone środki inwestować. warto przy tym korzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, takich znajdziecie na pewno w firmie Generali Investments.
stokłosa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 7:08 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: stokłosa »

Ja nie mogę narzekać bo widziałam że pracownicze plany kapitałowe u mnie przyniosły całkiem spore oszczędności, tu https://www.mojeppk.pl/serwis można teraz sprawdzać w każdej chwili ile jest tam środków
ODPOWIEDZ