Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: Anita12 »

Zastanawiam się, czy to tylko ja mam taki problem, żeby cokolwiek w miesiącu zaoszczędzić, czy inni też? Czytałam różne pomysły i sposoby na to, jak można trochę mniej wydawać, (np. forum.niska-emeryturapl/ ) ale u mnie wygląda to tak, że jak zaoszczędzę na jednym, to wydam więcej na coś innego.
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kangurka »

Ja generalnie nie mam problemów z oszczędzaniem, bo uczyłam się tego już na pierwszym, niewielkim kieszonkowym :). Nie wiem jednak, czy uda mi się uzbierać aż tak pokaźną kwotę, żeby wyżyć z niej na emeryturze.
kulka
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 4:19 pm

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kulka »

Ja staram się oszczędzać, oczywiście jeśli mam z czego odkładać.
Nie mam żadnej określonej sumy, bo i zarobki co miesiąc są różne. Staram się po prostu co miesiąc przelewać jakąś nadwyżkę na konto oszczędnościowe i jakoś to wychodzi :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kalioppe »

No u mnie różnie z tym bywa.
staram się nie przesadzać. jeśli w jednym miesiącu zaszaleję, w drugim pozwalam sobie tylko na ploty o zakupach (na tym forum najczęściej). nie liczę, nie kontroluję, po prostu widzę, kiedy przeginam.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Nigdy nie byłam zbyt dobra w oszczędzaniu, dlatego po ślubie od razu stwierdziłam, że to mąż będzie trzymać kasę. Nieźle nam idzie, bo jakimś cudem od kilku miesięcy udaje nam się wyżyć z jednej wypłaty, a drugą niemal w całości odkładamy. Tym sposobem z miesiąca na miesiąc sumka na naszym drugim koncie rośnie, za chwilę zrobi się tam niestety pusto, bo kupujemy samochód i zmywarkę. Ale zaczniemy zbierać od nowa :)
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: boom99 »

siedemosiemdwa pisze:Nigdy nie byłam zbyt dobra w oszczędzaniu, dlatego po ślubie od razu stwierdziłam, że to mąż będzie trzymać kasę. Nieźle nam idzie, bo jakimś cudem od kilku miesięcy udaje nam się wyżyć z jednej wypłaty, a drugą niemal w całości odkładamy. Tym sposobem z miesiąca na miesiąc sumka na naszym drugim koncie rośnie, za chwilę zrobi się tam niestety pusto, bo kupujemy samochód i zmywarkę. Ale zaczniemy zbierać od nowa :)
Kurcze, niezłego masz męża, nie pogadam!
gabriella
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 29, 2014 11:59 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: gabriella »

To bardzo ciekawy pomysł na książkę! Może ktoś kto świetnie sobie radzi z oszczędzaniem podzieliłby się z innymi i napisał o tym. Mogę nawet polecić wydawnictwo, które na pewno byłoby zainteresowane takim materiałem do wydania spam
Zresztą to też świetny pomysł na pracę magisterską!
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2014 11:02 am przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kangurka »

Tylko kto aż tak to opanował, żeby pisać o tym książkę? I czy taka książka rzeczywiście mogłabym pomóc innym?
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: kalioppe »

Wydaje mi się, że to nie jest takie proste.
To co działa w przypadku jednej osoby, niekoniecznie musi się sprawdzić w przypadku innej. Myślę, że do sprawy trzeba podejść bardziej indywidualnie, więc taka książka raczej nie zdałaby egzaminu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Oszczędzanie - jak wam to idzie?

Post autor: designerka »

Ja mam ostatnio tyle wydatków, że nie umiem nic oszczędzić. Postanowiliśmy jednak, że od stycznia ostro oszczędzamy. Trzymajcie kciuki. ;-)
ODPOWIEDZ