Jaka reklama dla firmy?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: Majeczkaa »

Mam małe biuro, w którym przyjmuje klientów, a także potencjalnych klientów. Inwestuje spore środki w reklamę internetową, które mi się zwracają, bo mam coraz więcej klientów. Chciałabym jednak wymienić tradycyjne wizytówki na coś nowocześniejszego, bo sama mam w zwyczaju wyrzucanie wizytówek i wydaje mi się, że wiele osób też tak robi. Myślałam o zamówieniu kart plastikowych w , bo cena jest bardzo atrakcyjna i nie kosztują dużo więcej niż wizytówki. Myślicie, że klienci będą na nie lepiej patrzyć i chętniej zatrzymywać?

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
Pan Strach
Turczynow
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 24, 2016 11:19 am
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: Turczynow »

Zbig55 pisze:Dane swojej firmy, profil działalności, ofertę można zamieszczać w spisach firm. Chwytliwe są przede wszystkim takie promocje, można też uczestniczyć w targach, wystawach. Ostatecznie zatrudnić osobę po marketingu lub zlecić firmie.
To też najprostsza forma reklamy. Ale generalnie wszystko zależy od działalności jaką prowadzisz, ciężko jest powiedzieć, która forma będzie najskuteczniejsza.
Dziś potęgą jest internet. Największa część z nas szuka ogłoszeń właśnie tam. dlatego Twojej firmy nie może nie być w internecie. Musi być wszędzie i to łatwo dostępna.
Bez względu na rodzaj formy działalności warto mieć też własną stronę internetową.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: kalioppe »

Moim zdaniem jedną z najskuteczniejszych form reklamy są gadżety reklamowe. Klienci bardzo lubią je otrzymać i doceniają taki gest.
Gadżety nie muszą być jakoś szczególnie drogie, ani wymyślne, ale powinny być przydatne. Moim zdaniem dobrą opcją będzie np. pendrive z nadrukiem: http://www.polastudio.pl/oferta/gadzety ... i-usb.html . Sama używam pendriva na co dzień, więc gdyby jakaś firma chciałaby mi wręczyć taki gadżet za darmo, byłoby mi bardzo miło.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: Yosia »

Sposobów na reklamę jest wiele, a im więcej dróg promocji wybierzesz tym więcej ludzi dowie się o Twojej firmie. Reklama w internecie jest ważna, teraz każda szanująca się firma posiada własną stronę www, bloga lub też prowadzi fanpage. Reklama tradycyjna także odnosi nadal skutki. Decydując się na banery reklamowe, wizytówki i ulotki masz szansę na dostanie się do klientów, którzy mniej czasu spędzają w sieci. Do wydruku tego typu reklam mogę polecić drukarnię internetową http://techprint.pl/ Warto ją rozważyć, ponieważ posiadają ofertę specjalnie dopasowaną pod firmy.
sara-narat
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 12, 2016 11:42 am

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: sara-narat »

Od stworzenia strony trzeba zacząć aby pojawić się w sieci. a jeśli już będzie strona to trzeba ją wypromować. Jeśli ktoś się nie zna na tworzeniu stron od podstaw to dobry jest ten portal: <admin zaleca lekturę regulaminu>. Mają prosty kreator dzięki któremu można dodawać własne treści i zdjęcia, jeśli ktoś nawet zlecił promowanie strony innej firmie to tam można monitorować frazy na które się strona promowanie, czy pozycja idzie w górę. Jest możliwość dodania wersji językowych dla strony jeśli nasza firma współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Wszystko jest proste i klarowne w użytkowaniu a na pewno prostsze niż stawianie wordpressa. :)
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: Anita »

W dzisiejszych czasach reklama w internecie to podstawa więc i ja postawiłam na taką formę reklamy swojej firmy. Pomimo tego inwestuję również w inne formy reklamy. I tak np. drkujemy teczki z logiem naszej firmy, które jest podkreślone lakierem UV. Wewnątrz teczki mamy nacięcie na wizytówki gdzie umieszczamy wizytówkę z danymi kontaktowymi. Uważam, że to dobra inwestycja ponieważ klient zawierający z nami umowę ma ją elegancko spakowaną wraz wszelkimi dodatkowymi informacjami.
Martina
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 02, 2016 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: Martina »

Można reklamować firmę na różne sposoby. Każdy sposób jest dobry. Wszystko zależy od tego, do kogo ma być skierowana reklama. Bilbordy czy ulotki trafią do lokalnej społeczności, więc zazwyczaj to za mało, aby znacząco zwiększyć ilość klientów. Warto więc korzystać z pomocy specjalistów od admina: czytaj regulamin, linki wykasowanei być obecnym w sieci.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: malwa »

Moim zdaniem reklama jest bardzo potrzebna ale to może być za mało potrzebne są jeszcze dobre programy lojalnościowe http://sodexolojalnosc.pl/program-lojalnosciowy/ które zapewnią większą sprzedaż i zaangażują klientów.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: siedemosiemdwa »

Takie programy lojalnościowe sprawdzają się tylko w przypadku sklepów, przy innego rodzaju działalności nie będą dobrym sposobem na przyciągnięcie i utrzymanie klientów. Warto byłoby spojrzeć na konfigurator torby dostępny na stronie konfigurator.panato.org, gdzie można stworzyć unikatowy i funkcjonalny gadżet reklamowy. Jeśli pójdziecie w tym kierunku, możecie być pewni, że klienci będą Was polecać na zewnątrz, a do tego zaistniecie na stałe w ich świadomości.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jaka reklama dla firmy?

Post autor: designerka »

Reklamować możecie się też na portalach ogłoszeniowych. Zwłaszcza, jeśli prowadzicie firmę usługową. Dodajcie swoją ofertę tutaj: http://sprzedajemy.pl/uslugi/pozostale-uslugi. Ktoś na pewno się odezwie. A co najważniejsze - to nic nie kosztuje.
ODPOWIEDZ