Jak reklamować sklep meblowy?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: Dorota40 »

Jak reklamować sklep meblowy, żeby ta reklama była max skuteczna (przekładała się na wzrost sprzedaży) i jednocześnie nie była nachalna?
Kolega myśli o zainwestowaniu w kampanię linków sponsorowanych (prawdopodobnie zrobi mu to firma zewnętrzna wild moose -> wildmoose.pl/linki_sponsorowane.php bo naczytał się dobrych opinii), ale ja zastanawiam sie co jeszcze poza byciem w czołówce googli jest dla takiego sklepu ważne?

Jak przyciągać klientów i jak sprawiać żeby wracali?
W końcu liczy się nie tylko cena

?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kangurka »

Może poza tym zainwestuj w coś takiego jak marketing szeptany? To dosyć ciekawa ostatnio forma promocji i zdobywania nowych klientów. Ważne jednak, aby zainwestować w dobrą firmę, która profesjonalnie się tym zajmie.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: Aleksandra »

Wydaje mi się, że kangurka ma całkiem dobry pomysł, tylko gdzie taki markieting się robi? :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kalioppe »

Może gadżety reklamowe? Na przykład spersonalizowane kubki w stylu tych: koszulkowygenerator.pl.
Ludzie bardzo lubią dostawać takie drobiazgi za darmo ;)
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: Gosiaczek »

Oczywiście standardowe rozwiązania są tutaj podstawą, jak promowanie strony internetowej sklepu czy jakieś reklamy kontestowe. Dodatkowo wydaje mi się, że dobrym pomysłem i na pewno wyróżniającym się może być także wykorzystywanie zdjęć 360. Dzięki temu sklep meblowy zyska nową jakość i na pewno całkowicie inny wygląd i będzie ułatwiaj potencjalnym klientom oglądanie oferowanych produktów.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kalioppe »

To tez jest jakiś pomysł.
Tylko nie wiem, czy akurat w przypadku sklepu meblowego się sprawdzi. W hotelu czy restauracji jak najbardziej, ale tu miałabym wątpliwości.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kangurka »

A może jakiś ciekawie prowadzony profil na Facebooku ze zdjęciami i aktualizacjami? Myślę, że warto teraz w coś takiego zainwestować.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kalioppe »

Z tym Fb to racja. Dzisiaj większość firm się w ten sposób promouje. W to na pewno warto zainwestować.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: Brodacz876 »

Dorota40 pisze:Jak reklamować sklep meblowy, żeby ta reklama była max skuteczna (przekładała się na wzrost sprzedaży) i jednocześnie nie była nachalna?
Kolega myśli o zainwestowaniu w kampanię linków sponsorowanych (prawdopodobnie zrobi mu to firma zewnętrzna wild moose -> wildmoose.pl/linki_sponsorowane.php bo naczytał się dobrych opinii), ale ja zastanawiam sie co jeszcze poza byciem w czołówce googli jest dla takiego sklepu ważne?

Jak przyciągać klientów i jak sprawiać żeby wracali?
W końcu liczy się nie tylko cena

?
Sklep meblowy akurat powinien bardziej zaistnieć na bannerach i w telewizji niż w internecie, spore grono starszych konsumentów nie szuka informacji na ten temat w internetach :))
Więc najlepszym sposobem na zainwestowanie swoich pieniędzy jest wykup jakiegoś bannera reklamowego lub reklama w telewizji regionalnej :D
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak reklamować sklep meblowy?

Post autor: kangurka »

To prawda, taka wirtualna wycieczka to rzeczywiście świetny pomysł, w którym moim zdaniem warto inwestować.
ODPOWIEDZ