W co inwestować?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: Anita »

Od lat najlepszą metodą na inwestowanie wolnych środków są nieruchomości, które wynajmujemy. Wynajem czasami bywa ciężki, w zależności na jakich lokatorów się trafi lecz z własnego doświadczenia wim, że najlepiej naszą nieruchomość pod wynajem oddać w zarządzanie odpowiedniej agencji. Ja we Wrocławiu współpracuję z DJN, z którą mam wspaniały kontakt i wywiązuje się z doskonale z zawartej umowy.
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Majeczkaa »

Ja preferuję odkładanie oszczędności na lokaty. Wiem, pewnie niektórzy tutaj popukają się w czoło i stwierdzą, że na tym nie da się zarobić. Cóż, na pewno są bardziej opłacalne formy inwestycji, ale i przy tym często bardziej ryzykowne. A ja nie mam nerwów do takich rzeczy. Niech sobie pieniążki leżą na lokacie, spokojnie rosną, dla mnie to idealne rozwiązanie. Zwłaszcza, że u Santandera, gdzie mam lokatę, są bardzo przyjemne warunki. Sami sobie przejrzyjcie zresztą: santanderconsumerpl/lokaty/ . W końcu nic nie wyklucza tego, żeby część zainwestować w coś bardziej ryzykownego, a część odłożyć na bezpieczną lokatę, prawda?
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: W co inwestować?

Post autor: anitalesz »

Warto inwestowac w panele słoneczne. Dla was i waszego domu to jedna z lepszych inwestcyji na lata. U nas mamy panele od oze-biomar i powiem wam, że mamy mniejsze rachunki
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Zbig55 »

W panele mozna inwestować, ale kiedy zwrot inwestycji? Powinny być tańsze, chociaż i tak staja się popularne.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: katarynka »

Również jestem ciekawa, przeglądam wasze wpisy. Dla mnie to ważne informacje. Akurat jestem na etapie gdy szukam takich informacji. Zainteresował mnie poradnik o obligacjach finansierrapl/blog/lokaty-obligacje-fundusze-inwestycyjne-w-co-inwestowac próbowaliście? Ile czasu wyznaczyliście sobie na takie działania? Czy raczej nie myślicie o tym specjalnie ?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: siedemosiemdwa »

Na obligacjach można nieźle zarobić. Może sprawdź informacje zawarte w tym artykule. Znajdziesz tam podstawowe informacje na temat papierów dłużnych, dowiesz się, czy to się opłaca.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Majeczkaa »

Ja też polecam panele fotowoltaiczne super rozwiązanie. Można też zainwestować w pompy ciepła, po 6-7 latach mniej więcej inwestycja się zwraca, a jak się zamontuje od dobrego producenta to czytałem, że nawet do 50 lat może taka pompa działać. Ja posiadam i od 5 lat ani razu żadnej usterki ani problemu nie miałem. Dodatkowo mam gwarancję na 5 lat także praktycznie bez ryzyka :D podrzucam link hewalexpl/rozmowy-z-klientami/ogrzewanie-budynku-powietrzna-pompa-ciepla.html
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Hyorin »

Według mnie dobrym pomysłem mogą być też obligacje. O ich kupnie można poczytać tu https://korporacjabiznesowa.pl/biznes/g ... poracyjne/ i wydaje mi się, że to całkiem prosta sprawa :D
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: malwa »

To prawda, obligacje, fundusze, w te rzeczy można inwestować ale ja się nie za bardzo na tym znam więc jedyną moją inwestycja na przyszłość jest uczestnictwo w ppk, teraz wszystko jest przejrzyste bo tu https://www.mojeppk.pl/serwis można wszystkie składki zobaczyć
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: W co inwestować?

Post autor: designerka »

Teraz? W co teraz inwestować? Sama nie wiem... w kryptowaluty? Chyba nie... W mieszkania? tylko jak się ma gotówkę na to, bo o kredyt ciężko.
ODPOWIEDZ