W co inwestować?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

W co inwestować?

Post autor: kalioppe »

mam trochę wolnej kasy i szukam pomysłu na inwestycję :)
Myślałam o kupnie złota albo brylantów. Na przykład e-brylanty takie oferują i to wcale nie w jakichś kosmicznych cenach.
Myślicie, że to dobry pomysł? :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: Aleksandra »

jak masz aż tyle kasy to czemu nie.
P.S Przechwalasz się ?;)
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Zbig55 »

W grunty według mojej punktu widzenia, najlepiej kupować jako rolne, a sprzedawać pod inwestycje.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: siedemosiemdwa »

W grunty - to fakt. Zwróćmy jednak uwagę na to, że to naprawdę droga inwestycja i trzeba dużo kasy wyłożyć, zanim to zacznie przynosić zyski. Jak chce się mieć kasę już zaraz, to lepsza będzie inwestycja newconnect, trzeba się trochę wdrożyć, ale jak człowiek załapie co i jak, to później jest to szybki, prosty zysk :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: W co inwestować?

Post autor: kangurka »

Całe to inwestowanie na giełdzie czy w obligacje trochę mnie przeraża, bo zupełnie nie siedzę w temacie i bałabym się, że popełnię jakąś gafę, tracąc tym samym wszystkie oszczędności. Póki co stawiam więc po prostu na bezpieczną lokatę i z nią mi na razie dobrze ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: siedemosiemdwa »

Nieruchomości to bezpieczna forma inwestycji. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę miejscowości turystyczne.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: W co inwestować?

Post autor: designerka »

Nieruchomości to faktycznie świetny pomysł, tylko od razu trzeba włożyć duży kapitał, który nie zawsze mamy. Ja bym zastanowiła się nad obligacjami korporacyjnymi. Słyszeliście o tym? Moim zdaniem to świetna opcja.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Hyorin »

Ja zastanawiam się nad inwestowaniem na giełdzie, coraz więcej osób się na to decyduje. Ale żeby zacząć z tym przygodę to trzeba trochę na ten temat wiedzieć. Na szczęście są specjalne blogi ekspertów, ja czytałam o metodach analizy technicznej na GPW na blog.squaber.com] czytałam. Dowiedziałam się wielu praktycznych informacji na temat inwestowania na giełdzie.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Kobite »

Wcale nie trzeba się jakoś szczególnie znać na inwestycjach, żeby nie stracić na takich inwestycjach. Poczytajcie sobie o inwestycjach w ziemie w fajnie położonych miejscach chociażby na Mazurach. Działka nad jeziorem to nie tylko fajna lokata kapitału, ale możliwość dalszego inwestowania w pensjonat, restauracje, możliwości jest całkiem sporo. Sporo informacji macie tutaj - dzialkanadjeziorempl/releases/inwestuj-w-ziemie warto sobie śledzić bo portal dostarcza wiele informacji odnośnie regionu nie tylko stricte o ziemi.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: malwa »

Myślę że nadal warto inwestować w nieruchomości. Przynajmniej dokąd rząd nie wprowadzi kolejnych podatków.
ODPOWIEDZ