W co inwestować?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Zbig55 »

Inwestowanie w polisy było modne, część ludzi zdecydowało o zaprzestaniu kontynuacji ale przywiązanie do polisy nadal obowiązywało. W sumie skutkowało to startą części pieniędzy.
Poszkodowani ratują się sprawami w sądzie i pomocą kancelarii.
Pan Strach
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Kobite »

Pierwsze pytanie ile? Drugie na jak długo? I od tego trzeba wyjść szukając jakiejś dobrej lokaty, dla własnego kapitału. Możliwości jest w sumie całkiem dużo mi ostatnio bardzo się podobają inwestycje długoterminowe np. w ziemię, ale tego typu - metropolispl/nieruchomosci-sprzedaz/ jest to dość duża inwestycja, ale stopa zwrotu również na bardzo wysokim poziomie.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: Kaska32 »

Trzeba być ostrożnym w kwestii inwestycji, ale też warto mieć trochę odwagi, żeby pomnażać swoje oszczędności. Ja bym chciała spróbować z obligacjami korporacyjnymi. Trochę o nich poczytałam tu: polskibiznes.info/obligacje-korporacyjne-co-to-jest-jak-kupic-jak-zarabiac i nie wygląda to na bardzo skomplikowane. Myślę, że może się to opłacać, kto nie ryzykuje, ten nie ma.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem jeżeli jesteśmy posiadaczami własnej firmy, przede wszystkim powinniśmy inwestować w jej rozwój. Musimy bowiem pamiętać o tym, że aby dane przedsiębiorstwo było rentowne, musi być wyposażone w odpowiednie systemy. Jeżeli bierzemy pod uwagę te, łączące się ze sprężonym powietrzem, tutaj bez wątpienia na uwagę zasługuje oferta w Almig. Ten niemiecki producent jest liderem w wytwarzaniu wysokiej jakości sprężarek: tłokowych, ośrodkowych turbo sprężarek, jak również świadczy usługi serwisowe. Co więcej mamy tutaj możliwość zakupu urządzeń, które to są łatwe w obsłudze, a także posiadają wysoką sprawność energetyczną.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: W co inwestować?

Post autor: kangurka »

Tylko nie inwestujcie w polisolokaty! To naprawdę ogromne wyzwanie i starta pieniędzy. Zresztą opłaty likwidacyjne są strasznie wysokie, dlatego warto wszelkie dokumenty, które podsuwa nam ubezpieczyciel skonsultować z prawnikiem.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: W co inwestować?

Post autor: adik356 »

Moim zdaniem najlepiej inwestować w grunty. Ja dużo czytam na ten temat na: wealthpl/inwestycje-alternatywne/inwestycje-ziemskie i takie grunty inwestycje to ekstra sprawa z biegiem lat na pewno jest to pieniądz bardzo dobry.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Hyorin »

Byle tylko nie stracić pieniędzy na polisolokatach, jak to zrobiło wiele osób. Opłaty likwidacyjne są ogromne, o czym można przeczytać na tekstodajniapl/oplaty-likwidacyjne-polisolokat-co-to-jest/ . Warto dobrze się zastanowić zanim podejmiemy decyzję.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: W co inwestować?

Post autor: Gemma »

mnie się wydaje, że aby móc się zajmować takimi sprawami to trzeba się na tym znać, mieć jakieś pojęcie a nie rzucać się jak z motyką na słońce.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: W co inwestować?

Post autor: designerka »

A ja nie zgodzę się, że do inwestycji potrzeba sporej wiedzy i doświadczenia. Warto w tych kwestiach polegać na innych. Oni wspierają osoby, które stawiają pierwsze kroki w takich działaniach. Przykładowo tutaj: bestcapital.pl/dla-inwestorow/obligacje-korporacyjne/ znajdziecie osoby, które pomogą Wam w inwestowaniu w obligacje korporacyjne. Jeśli interesuje Was ten temat - warto o tym pomyśleć.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: W co inwestować?

Post autor: enigmaa »

W apartamenty nad morzem. Jeśli mają być na wynajem, to najlepszym rozwiązaniem będzie aparthotel inwestycja są to apartamenty położone w pełnej uroku małej miejscowości Mechelinki, zaledwie 400 metrów od morza i w bliskiej odległości od Gdyni. To dobry pomysł na inwestycje, umowa gwarantuje wynajem, obsługę wynajmu i zwrot z inwestycji.
ODPOWIEDZ