Stylowe meble - kupować używane?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: Anita12 »

Co sądzicie o kupowaniu stylowych mebli? Widziałam wiele takich na targach staroci i jestem ciekawa czy wy też kupujecie w takich miejscach meble czy może wolicie poszukać nowych, ale stylizowanych na antyki?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: Kawowa »

Wydaje mi się, że jeśli nie trafisz na żaden zachwycający mebel na targach staroci, lepiej nie brać nic na siłę, tylko poszukać czegoś stylizowanego w sklepie.
Zobacz komody w Black Red White: http://www.brw.com.pl/komody/ - duża część z nich jest nowoczesna, ale znajdziesz u nich również meble o bardziej klasycznym designie.
Zobacz np. tą:
Obrazek
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: Hyorin »

Stylizowane meble świetnie pasują do wnętrz, w których aranżacja odnosi się np. do baroku. Wtedy można pomyśleć o zabytkowych meblach ze sklepów z antykami. Moja znajoma ma w takim stylu urządzony dom i robi on wrażenie na każdym. Trzeba po prostu lubić takie aranżacje.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: enigmaa »

Jeśli miałabym wybierać to zdecydowanie stawiam na nowe meble stylowe.
Ciekawy ich wybór jest w sklepie stylowo mieszkam
Osobiście bardzo podoba mi się kolekcja Vintage, która spodoba się każdemu miłośnikowi dawnego stylu.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: AlaKawa »

Tak sobie myślę, że fajnie dobrane meble to podstawa udanej aranżacji. Niemniej jednak to, czy będzie ona udana, zależy od wielu czynników. Dlatego też sama bardzo chętnie postawiłabym tutaj na ofertę w MIKOŁAJSKAstudio https://mikolajskastudio.pl/ . Biuro to działa na naszym rynku działa już od wielu lat i cieszy się wysoką renomą. Jednocześnie projekty są wykonywane bardzo starannie, z uwzględnieniem wszelkich wymagań klientów, a prezentują się naprawdę pięknie i niebanalnie zarazem:)
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: Onstek »

Wbrew pozorom odnowienie takich mebli nie jest jakieś bardzo problematyczne oraz trudne. W sieci jest bardzo wiele blogów na temat remontowania starszych mebli. Jak również na facebooku znajdziecie odpowiednie grupy.

Przydadzą się tutaj na pewno takie rolki ścierne:
<zachęcam do czytania regulaminu forum.Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów . Link usunięto>

Dzieki nim będziecie w stanie skutecznie zdjąć wierzchnią warstwę farby.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: Hyorin »

Uważam, że takie stylowe, stare meble są świetne do każdego wnętrza. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się więcej na ten temat, polecam wpis http://kochamczytac.pl/meble-zabytkowe- ... e-roznice/ o tym czym różnią się między sobą meble vintage, antyki i modele kolekcjonerskie.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: brutus »

Ja wolę nowe meble. Na przykład znalazłam stoły różnych wymiarów, kształtów i kolorów na stronie producenta mebli: Okresowa kontrola administracyjna. Link usunięty - naruszenie regulaminu. Prosimy nie umieszczać odnośników w każdym kolejnym poście. . Dostawa do domu ułatwia organizację sprawnego przemeblowania. Tego typu industrialne stoły i inne meble spodobają się głównie miłośnikom nowoczesnych wnętrz.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: malwa »

... w sumie ja też wolę nowe ale wiadomo, każdy ma jakieś swoje upodobania :0 :) :)
stokłosa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 7:08 am

Re: Stylowe meble - kupować używane?

Post autor: stokłosa »

Rzeczywiście, nowe meble w nowoczesnych wnętrzach prezentują się najlepiej, mi się marzą te skandynawskie ale zawsze jest problem z ich montażem dlatego mam już namiary na tych https://montiermebli.pl/ profesjonalnych monterów
ODPOWIEDZ