Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Pracy w branży wnętrzarskiej. Szukam/dam/współpraca/razem itp
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Post autor: Pumpilka »

Ile można w Polsce zarobić na usługach przyogrodowych?
Chodzi np o koszenie, układanie wzorów skalniaków, no i podcinanie odrostów latem itp.
:?: Zakładając, że się ma własne narzędzia (siekiery, kosiarki, piły itp.

Ile można na tym biznesie zarobić?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Post autor: Dorota40 »

Zarobek zależy pewnie od umiejętności i bazy klientów w okolicy.
ja zawsze najmuję sąsiada do przycinania odrostów na drzewkach i daję mu "na piwo" plus minus 30 zł, ale wiem, że w wielkich miastach za takie usługi płaci się dużo więcej.
Teraz jak będę zamawiac w ogrodosferze http://ogrodosfera.pl/tunele-foliowe (wzięło mnie na uprawę), to też ktoś mi to będzie musiał poskładać, wieć znów parę groszy się fachowcom da.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Post autor: katarynka »

wydaje mi się, że to wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi, jeden zapłaci dobrze, a ktoś inny będzie chciał Cię oszukać
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Post autor: kalioppe »

Zależy też od tego, czy będziesz miał własną firmę, czy będziesz pracował pod kimś.
Pamiętaj też o uwzględnieniu kosztów związanych np. z zakupem sprzętu.
W ogóle warto wcześniej trochę poczytać, tu jest np. bardzo fajny artykuł o składnikach wynagrodzenia: http://www.praca-szczyrk.pl/skladniki-w ... -za-prace/. Bez względu na to, w jakiej branży się pracuje, takie rzeczy warto wiedzieć :)
KacperIl
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:08 am

Re: Ile można zarobić na usługach przyogrodowych?

Post autor: KacperIl »

No to jeżeli praca od zaraz Mysłowice to jednak poszukiwania na pewno rozpocząć od portalu FachPraca, gdzie dowiecie się więcej jakie firmy aktualnie szukają pracowników w danej branży i może akurat na Twoje stanowisko będą w stanie zaoferować dużo lepsze warunki niż ta w której obecnie pracujesz.
ODPOWIEDZ