Praca dla studenta?

Pracy w branży wnętrzarskiej. Szukam/dam/współpraca/razem itp
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Praca dla studenta?

Post autor: Aleksandra »

Czy w branży wnętrz i aranżacji student, jeśli nie jest synem czy córka znanego celebryty to w ogóle ma szansę na pracę?
Pan Strach
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Praca dla studenta?

Post autor: Pumpilka »

Oczywiście, że ma, już tak nie przesadzajmy, że w Polsce praca to tylko po znajomościach, lub łapówach, bo tak nie jest. Wielu młodych zdolnych się przebija, a jest wielu projektantów wnetrz, którzy tatusia architekta nie mieli
Pyzata
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Praca dla studenta?

Post autor: kangurka »

Jeżeli ktoś jest zdolny i potrafi się wykazać z pewnością ma duże szanse się wybić i znaleźć taką pracę, jaka mu odpowiada. Studenta taka firma pewnie weźmie na początek na staż, ale jeżeli się spodobasz, możesz zostać na dłużej.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najważniejsze to wytrwale dążyć do celu, realizować swoje pomysły, dać się zauważyć i walczyć o spełnienie marzeń, wtedy wszystko jest możliwe, nawet w naszym kraju. Tylko trzeba być naprawdę dobrym i mieć oryginalne podejście do tematu, by nie zginąć w tłumie ;-)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: katarynka »

nie trzeba być synem gwiazdy rock'a, żeby odnieść sukces w branży aranżacji wnętrz, trzeba po prostu nawiązać kontakty biznesowe, mój kuzyn współpracuje z biurem nieruchomości w Bydgoszczy ludzie czasem jak sprzedają mieszkania, żeby podwyższyć cenę robią najpierw lekką zmianę wystroju wnętrza
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ooo, widzisz, fajny pomysł :) W drugą stronę też to chyba bardziej - jak ludzie chcą kupić mieszkanie, to wynajmują kogoś, kto pomoże im je urządzić.... Sprytne połączenie dwóch profesji w jedną kompleksową usługę :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: kalioppe »

Myślę, że tak, próbuj śmiało :)
Na początek możesz przejrzeć anonse praca na podlinkowanym portalu, tam jest cały dział z ogłoszeniami dla studentów.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: Dorota40 »

Owszem ofert pracy dla studentów jest sporo, ale w samej branży wnętrzarskiej to znowu jakiegoś mega oblężenia nie zauważyłam... Ja gdybym była młodsza, niekoniecznie na studiach, to wolałabym podjąć jakąś bardziej ekscytującą niż "meble" robotę. Może zagranicą... Stany, Australia (wiem, że sa takie wyjazdy dla młodych np z serwisów http://www.naukaipraca.pl/39/83_praca-w-australii itp - więc na pewno można się załapać).
W końcu młodość jest od tego, żeby różne okazje łapać:)
I cieszyć sie zyciem!
Bart20
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Praca dla studenta?

Post autor: Bart20 »

Imo, nie ma szans - jest to branża tak przesycona że w zasadzie bardzo ciężko o stałą posadę w tego typu pracy. Chyba, że miałbym niezwykłe szczęście, aby odpowiednio podejść do tego tematu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Praca dla studenta?

Post autor: designerka »

Zgadzam się, to praca dla osób, które są w branży od lat, a nie dopiero startują. Z doświadczenia wiem, że praca dla studentów jest tylko w mc'donald i w sieciówkach. Wiele moich znajomych pracowało w h&m, w reserved i w cropp, ja natomiast znalazłam pracę w asos. Naprawdę znam niewielu studentów, którym w czasie studiów udało się znaleźć pracę w zawodzie. Właściwie niewielu z nich udało się to po studiach...
ODPOWIEDZ