Jak rozplanować małą kuchnię?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Majeczkaa »

Funkcjonalne rozplanowanie to jest jedna kwestia, ale warto też pomyśleć o tym, żeby wizualnie kuchnia nie wydawała się malutka. Jest na to sporo sposobów, w sumie nawet coraz więcej stylów wnętrzarskich bardzo świadomie je wplata w swoje aranżacje. Stąd, jak myślę, tak duża dominacja bieli we współczesnych trendach. Głównie na ścianach i w meblach, bo biel optycznie powiększa pomieszczenie, ale także dobry wybór płytek na podłogę może mieć spory wpływ na tę kwestię. Tutaj: opocznoeu/oferta-kolekcje/?or=1 można znaleźć wiele różnych płytek, które idealnie nadają się do nowoczesnych kuchni i pomogą nadać im nie tylko estetycznego wyglądu, ale też je „powiększyć”, przynajmniej dla oka. Na przykład kolekcja Colour Connection wydaje mi się bardzo dobra w tym celu, bo już na pierwszy rzut oka znacznie „dodaje” wizualnie przestrzeni, tworzy poczucie otwartego, oddychającego miejsca, nie uważacie?
Pan Strach
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: bajaola »

Masz całkowitą rację, że jasne kolory świetnie się sprawdzają w małych wnętrzach. Jednak ta biel optycznie powiększa i sama sie o tym przekonałam. Naszą urządziliśmy w skandynawskim stylu i generalnie królują szarości, naturalne jasne drewno i włąśnie biel. Jednak fronty szafek są ciemne i okazało się, że efekt powiększenia jest lecz marny. No cóż szafek zmieniać nie będziemy ale poszukałam i znalazłam świetne rozwiązanie. Po prostu na mebledoktor24.pl dokupiliśmy nowy stół i krzesła, które świetnie się w tej roli sprawdziły. Meble są białe z litego drewna, więc mamy i efekt powiększenia i doskonałe meble, które posłużą nam długie lata.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: niewazne »

Polecam dobrze zastanowić sie nad wyposazeniem do kuchni, tak aby nie stworzyć w niej niepotrzebnego bałaganu.Mała kuchnia bedzie wyglądala na ciasna i zabrudzoną jeśli będzie w niej zbyt wiele rzeczy. Mała kuchnia może wygladać przestronnie jeśli zastosujemy się do poniższych zasad
wstawimy sprzety do zabudowy, lodówki w zabudowie mogą byc wbrew pozorom pojemne, jak tutaj:
sklep.gkpgepl/lodowko-zamrazarka-art-890anf
postawimy na jasne kolory ( najlepiej biel)
kolor natomiast wstawimy jedynie w detalach.

Dobrze będzie skontaktować się z projektantem, na pewno podsunie wiele pomysłów.
ODPOWIEDZ