Jak rozplanować małą kuchnię?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
vivowa
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 10:12 am
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: vivowa »

Najważniejsze przy urządzaniu małej kuchni jest wykorzystanie każdej przestrzeni, każdego centymetra. Nie oznacza to, że trzeba od razu kupować meble na zamówienie. Wystarczy usiąść z kartką, narysować plan kuchni i rozrysować dokładnie rozmieszczenie poszczególnych mebli. Urządzając swoją kuchnię, szukałam odpowiednich rozmiarów mebli i znalazłam je na stronie meblohand.eu/kuchnie. Znalazłam zarówno wąskie szafki, jak i te większe. Ważne też jest, żeby szafki wiszące były odpowiednio pojemne, tak żeby pomieściły jak najwięcej sprzętu i naczyń.
Pan Strach
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: OoOoPP »

a nie myślałaś o tym, żeby po prostu skorzystać z pomocy fachowca? na przykład jakiegoś projektanta?
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Dorota40 »

siedemosiemdwa pisze:Trzeba też pamiętać o takim pozornie nieistotnym szczególe, czyli wysokość i głębokość szafek. Często okazuję się, że jest to bardzo niefunkcjonalnie zorganizowane.
O super uwaga, w ogóle mi to nie przyszło do głowy,
a rzeczywiście dobrze rozplanowane pomogłoby ciekawie oszczędzić miejsce.
Czytam sobie różne artykuły o aranżacji, sprawdzam pomysły sklepów w działach wszystko do kuchni no i liczę na to, że tak powoli, powoli dojdę do posiadania wymarzonej.
Czas i tak upłynie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Majeczkaa »

Małe kuchnie niestety są zmorą mieszkań w bloku, a zwłaszcza w starym budownictwie, bo onecnie deweloperzy statają się, żeby mieszkania, które sprzedają były praktyczniejsze. Sama jestem posiadaczką kuchni, która ma niespełna 6m2 i udało mi się ją fajnie i praktycznie urządzić dzięki meblom kuchennym, które robione były na zamówienie. Nie byłabym w stanie wykorzystać całej powierzchni kupując gotowy zestaw mebli i dlatego zdecydowałam się Meble kuchenne Jago, które zostały bardzo solidnie wykonane.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: designerka »

A to prawda - takie małe kuchnie zazwyczaj są w blokach. Jednakże da się im zaradzić - wystarczy nająć ekipę i zrobić meble na wymiar.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: kapitalna »

Pozostaje jeszcze kwestia układu kuchni. Takie najpopularniejsze wersje są tutaj opisane superstolarzpl/blog/przymierzasz-sie-do-aranzacji-wnetrza-kuchni-przemysl-jej-uklad . Osobiście przepadam za układem w kształt litery L. Moim zdaniem najbardziej funkcjonalny
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: winkor »

Mnie rowniez podoba sie taki ulad. Moze w przyszlosci tez tak sobie zrobie u siebie w kuchni.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Zbig55 »

Jedne z najlepszych rozwiązań jakie znalazłem w sieci, to zdjęcia ze strony homebookpl/inspiracje/kuchnia/opcje-rodzaj-z-wyspa, serio, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z ich koncepcjami kuchni.
drzewka
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 28, 2016 8:19 am
Lokalizacja: Marianka Mroczeńska
Kontaktowanie:

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: drzewka »

ja polecam jeszcze szuflady. są bardzo funkcjonalne i szafki w postaci szuflad, nawet te większe, kiedy można z głębokiej szafki wyjąć dzięki temu, że da się nią wyjechać nawet to co jest na samym jej końcu.


admin: czytamy regulamin.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: robiss »

Mieszkanie nie jest duże, ale lepsze takie niż żadne lub wynajmowane. Słabą stroną tego mieszkania jest kuchnia, która jest bardzo mała i dość ciemna, bo znajduje się w niej tylko jedne malutkie okno. Bardzo dużo gotuje i chciałabym mieć jasną kuchnie. Na pewno będę kupować jasne meble, które będą sięgać sufity, żeby jej dodatkowo nie przyciemniać, a także wszystko w niej pomieścić, bo będę musiała ograniczyć się do dosłownie kilku szafek.
ODPOWIEDZ