Jak rozplanować małą kuchnię?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Dorota40 »

Jak rozplanować małą kuchnię?
Żeby była i funkcjonalna i nie sprawiała wrażenia za przeproszeniem jakiejś paskudnej klitki?
Kolory, meble?
Pan Strach
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: boom99 »

Wydaje mi się, że warto siąść z kartką papieru i sobie wszystko dokłądnie rozpisać i rozrysować wtedy będziesz miec pojecia na co możesz sobie pozwolić w takicj kuchni a z czego z racji powierzchni trzeba będzie niestety zrezygnować.
Kilka fajny porad w tym temacie znajdziesz w artykule:
:arrow: deconova.pl/genialne-pomysly-dla-malej-kuchni
i ogólnie jak poszukasz w sieci to myślę, że sugestii też będzie tu co nie miara.

Warto korzystać:)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: kalioppe »

W takich małych kuchniach największe znaczenie ma odpowiedni dobór sprzętów.
Chodzi o to, żeby jej nie potrzebnie nie zagracać.
Osobiście bardzo podobają mi się duże garnki gastronomiczne w tym stylu: cookstorepl/gastronomiczny,c257.html . Uważam, że są bardzo praktyczne. Tylko że w mojej maleńkiej kuchni raczej się nie sprawdzą. Dlatego odkładam zakup póki nie będę dysponowała większą ilością szafek, które z łatwością pomieszczą moje zachcianki.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: annna »

Do malutkiej kuchni to koniecznie zamów meble na wymiar
Bedzie naprawdę lepiej i bardziej funkcjonalnie wykorzystana przestrzeń.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: brutus »

Tak, zdecydowanie na wymiar. Meble systemowe kupowane w kompletach chyba się tutaj nie sprawdzą. Przy odrobinie talentu i przy posiadaniu odpowiednich narzędzi można próbować coś zmajstrować samemu.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: kapitalna »

A w tej kuchni jeszcze macie kącik jadalniany? Bo łatwo rozwiązać problem z niewielką przestrzenią, a mianowicie stoły kwadratowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż prostokątne batdompl/stoly-kwadratowe.ehtml . Jeszcze warto kupić takie, które mają opcję składania, wówczas naprawdę zajmują niewiele miejsca
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: martus566 »

Rozwiązanie ze składanym stołem w kuchni może okazać się bardzo przydatne ;) Kiedy jemy to rozkładamy, a kiedy nie to składamy i zaoszczędzamy wiele miejsca. W skrajnych przypadkach kiedy nie mamy miejsca na stół, blat może również pełnić jego funkcję tak jak jest np. tu maxkuchnie.pl/galeria/mala-kuchnia/studio-kamela-krasnik-wysoki-polysk. Co myślicie o takich kuchniach na wysoki połysk ?
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Hyorin »

Można też używać blatu zamiast zajmować miejsce stołem. Ja znalazłam porady jak urządzić funkcjonalnie małą kuchnię na homebook.pl. Kilka rozwiązań na pewno przemycę do swojej kuchni.
Kalis
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 29, 2016 1:55 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: Kalis »

Pomysł ze składanym stołem jest fajnym rozwiązaniem. Jednak jak złoży się stół to krzesła będą zagradzać przestrzeń przecież nie będzie się za każdym razem gdzieś przenosić albo wstawić skałdane :P Już lepszy pomysł z blatem, albo pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzeni ala jadalnia w innym miejscu - salonie/pokoju dziennym.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak rozplanować małą kuchnię?

Post autor: siedemosiemdwa »

Trzeba też pamiętać o takim pozornie nieistotnym szczególe, czyli wysokość i głębokość szafek. Często okazuję się, że jest to bardzo niefunkcjonalnie zorganizowane.
ODPOWIEDZ