Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Kobite »

My akurat takiego dylematu nie mieliśmy ponieważ zakupiliśmy piec gazowy więc rzeczą naturalną jest, że skoro ogrzewanie to i grzanie odbywa się właśnie przy uzyciu gazu. Jakby ktoś miał problem z wyborem to mogę odesłać - eko-gazpl/piece_gazowe.php nam bardzo pomogli, szczególnie, że znaleźli nam taki piec na jakim nam zależało.
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: enigmaa »

My także mamy ogrzewanie gazowe, ale co do płyty kuchennej, to moim marzeniem zawsze była indukcja.
Dlaczego? Powiem na przykładzie Candy - bo taką chcę kupić i sporo o niej czytałam.
Wybrałam indukcję, bo ma pole Adaptiva, funkcji Booster, Blokadę funkcji, Programowanie czasowe.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Anita »

Wybrałam nowoczesną płytę gazową bez płomieni http://solgaz.eu/. Wygląda jak płyta indukcyjna, zużywa mniej gazu od tradycyjnej kuchenkigazowej z palnikami, łatwo się ją czyści,. Gotowanie na niej to czysta przyjemność. Jestem bardzo zadowolona z wyboru.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: kapitalna »

Jakbym miała wybór taki to zdecydowanie wybrałabym płytę gazową i całą taką kuchenkę. Na oleolepl/kuchnie,h2.bhtml macie naprawdę duży wybór i do tego sporo ceny. Ja w tym sklepie wszystkie sprzęty agd do kuchni kupowałam. W jednym zamówieniu się udało. Wzięłam sobie kuchenkę gazowo elektryczną ale teraz postawiłabym tylko na gaz. Jest taniej, zdrowiej. I jeśli to nie butla w domu to całkowicie bezpiecznie też.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: siedemosiemdwa »

Zdecydowanie indukcyjna. Tak się składa, że gotowałam na każdym z tych rodzajów kuchenek i indukcja wygrywa.
ODPOWIEDZ