Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: katarynka »

to chyba ja nie zdecydowałabym się na taką płytę, dużo gotuję i lubię gotować, a czas gotowania i jego sposób tez jest uzależniony bardzo od tego jaką mamy płytę, podejrzewam, ze przyzwyczajona do gazowej pozostanę już jej wierna :P
Pan Strach
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Jurek »

Moim zdaniem płyta indukcyjna będzie najlepszym rozwiążaniem jak dla mnie, w wszystkich warunkach się przydaje i jest bardzo nowoczesna i pięknie wygląda ten styl.
Damian
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Damian »

Moim zdaniem, elektryczna, znacznie lepiej można podgrzać wszelkiego rodzaju potrawy, bez zbędnego bawienia się gazem
Awatar użytkownika
mamazosia
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 8:18 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: mamazosia »

JA całe życie miałam kuchenkę gazową. potrafiłam wyczuć gotowanie na oko. a od niedawna mam indukcyjną i jest dramat jeżeli chodzi o wyczucie, bo samo użytkowanie jest wiele lepsze i jestem zadowolona, ale przestawienie się jest ciężkie...
;))))
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Magdalena30 »

Gazowa jest najlepsza, bo indukcyjna za dużo prądu pobiera, dlatego ta opcja odpada niestety :D
mariel
Zaglądacz forumowy
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 31, 2015 9:50 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: mariel »

Niektórzy mają ograniczony wybór - u mnie w domu nie ma gazu, więc kuchenka gazowa odpada. Indukcyjna trochę za droga w eksploatacji.
janus
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 29, 2014 3:42 pm

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: janus »

Jestem zdania,że najlepiej sprawdzi się płyta gazowa. Właśnie taką mam u siebie i jestem bardzo zadowolony. W przeciwieństwie do płyty elektrycznej jest o wiele bardziej ekonomiczna. Nie zużywa tyle prądu. Poza tym warto jest zerknąć sobie na płyty gazowe na białym szkle. Są bardzo łątwe w czyszczeniu ( obecnie ma takie na przykład Amica).

Poszukiwania również proponuję zacząć od sklepu RTV EURO AGD. Właśnie tam kupowałem.Mają dobre ceny na sprzety , poza tym wszystko można u nich brać obecnie na raty 0% tak wiec zakup nie musi być praktycznie żadnym obciążeniem finansowym. Można sobie potem spokojnie spłacać. Są to przy tym rzeczywiste raty 0%. Bez żądnych koniecznych dodatkowych ubezpieczeń...
Jesion
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 15, 2016 11:43 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: Jesion »

Zdecydowanie indukcyjna. Jest najłatwiejsza do czyszczenia i szybko reaguje na zmianę intensywności grzania.
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: martus566 »

Robiąc nowoczesną kuchnię tylko indukcyjna :) Jest dużo lepsza i dużo ładniejsza od zwyklłej gazowej :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Płyta indukcyjna, gazowa, czy elektryczna?

Post autor: designerka »

Nie no gazową też dostaniesz ładną. Jak się ma instalację, to warto skorzystać. Gaz jest tani. Ja chciałabym indukcyjną, ale po co na siłę wymieniać?
ODPOWIEDZ