Kominek a zagrożenie pożarowe

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: kalioppe »

Pytanie do tych, którzy mają w swoich domach czy mieszkaniach kominki - nie obawiacie się pożaru?
Przyznam, że ja mam pewne obawy z tym związane.
Czytałam co nieco na ten temat tu: knaufpl/ochrona-przeciwpozarowa . Wiem, że można się przed tym zabezpieczyć. Pytanie tylko, czy taka ochrona jest faktycznie skuteczna. Nie trzeba się niczego obawiać, wygrzewając się przy kominku w jesienne wieczory?
Pan Strach
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: robiss »

nie jeśli palisz normalnie i masz czujnik CO2. Kominek to raczej bezpieczne źródło ciepła tylko trzeba przestrzegać normalnych zasad
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: Majeczkaa »

Wiesz nie w w każdym kominku palimy drewnem, bo są chociażby kominki z wkładem gazowym, których ofertę możesz zobaczyć np. tu kratkicom/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/14/wklady-gazowe . Taki kominek gazowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na instalacje tradycyjnego kominka, a chcą mieć w pomieszczeniu przepiękny widok płonącego kominka. Co prawda ten płomień nie jest taki sam jak w kominkach tradycyjnych, ale lepsze takie rozwiązanie niż brak kominka. Moi znajomi mają właśnie kominek z wkładem gazowym w swoim nowoczesnym domu i powiem Wam szczerze, że im trochę zazdroszczę, bo widok jest niesamowity.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: Majeczkaa »

Użytkowanie w domu kominka wymaga spełnienia określonych warunków. Musi być on wybudowany, podłączony i eksploatowany zgodnie z przepisami prawa budowlanego i przepisami przeciwpożarowymi. Ze względu na bezpieczeństwo pożarowe budynek musi być zaprojektowany i wykonany w taki sposób, by w razie pożaru ani on sam, ani jego instalacje nie powodowały rozprzestrzeniania ognia, zmniejszenia nośności budynku, ograniczenia możliwości ewakuacji oraz nie utrudniały dostępu ekipom ratowniczym. Komin, kominek oraz instalacje związane z kominkiem powinny być tak zaprojektowane i wykonane, by nie naruszały konstrukcji budynku. Każdego roku powstają pożary, które powodują straty materialne, a ich przyczyny wiążą się bezpośrednio z utratą kontroli nad ogniem w palenisku kominka. Są one najczęściej konsekwencją zaniedbań lub błędów popełnianych na etapie projektowania, wykonania lub użytkowania kominka. Jeżeli chcecie mieć 100% pewność, że nie macie się czego obawiać i chcecie czuć się bezpieczni to powinniście skorzystać z oferty systemykominowe.pl/kalkulator
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: Anita »

Przygotowałam sie na sezon palenia kominkiem w tym roku i zainwestowałam w bezprzewodowy czujnik dymu JBP-127A od JB Partner. W chwili wykrycia zagrożenia w porę mnie powiadomi alarmem dźwiękowym i będę mogła w porę zadziałąć i uniknąć zagrożenia.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: katarynka »

Źródło ognia zawsze zwiększa szanse na pożar, ale przy zachowaniu ostrożności normo, może nic takiego się nie stanie. Sporo ludzi ma w domu kominki i nic się nie dzieje.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: kapitalna »

Wszędzie gdzie jest ogień to i jest zagrożenie, ale wystarczy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i ewentualnie mieć czujnik i będzie ok. Oczywiście konstrukcja kominka też ma znaczenie i jeśli chcecie by była ona bezpieczna to polecam zamawiać drzwiczki od drzwiczki-kominkowe.pl, które są dopasowane do naszych potrzeb i najwyższej jakości
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Kominek a zagrożenie pożarowe

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem jeżeli zdecydujemy się na takie oferty, jak chociażby ta, którą posiada Producentk Kominków -Ignif, a jednocześnie zadbamy o właściwe zamontowanie takiego elementu w naszym mieszkaniu, nie musimy obawiać się tego typu zagrożeń. Stawiamy tutaj bowiem na propozycje najwyższej jakości, które są nie tylko bardzo ciekawe pod względem wizualnym, ale też bardzo solidnie wykonane.
ODPOWIEDZ