Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Damian
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Damian »

Tylko klimatyzacja może coś w tym wypadku pomóc, bądź też po prostu nie gotować w ciepłe dni - innych metod po prostu w tym wypadku nie ma
Pan Strach
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Magdalena30 »

Zamontuj sobie klimatyzacje i będziesz miał problem z głowy, po co się przejmować upałem w kuchni ?
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Aleksandra »

stolarz ma rację, wtedy lepiej miec okna pozamykane i chociaz jakiś wentylator prosty 0 inaczej można się wykończyć...
a lato tuz tuż:)
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: boom99 »

Jak się ma 2jkę dzieci, to nie da się "nie gotować" w ciepłe dni jak to kolega wyżej napisał:)
Ale co do wentylatora, to lepszy jakikolwiek niż żadne, choć gdybym to ja miała wybierac, to wolałabym coś porządnego typu z Klimamarketu ( http://www.klimamarket.pl/) LG Basic, Hisense, niż zwykłe śmigło, które dużo hałasu robi, a wcale nie jest jakoś super wydajne.
No ale to zależy jaką kto ma kuchnię i jaka przestrzeń do wentylowania.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Kobite »

stolarz pisze:Jak jest duży upał na dworze to otwarcie okna nie pomaga zbyt wiele, ciepłe powietrze jeszcze wchodzi bardziej do domu.
No chyba, że zrobisz porządny przeciąg. W sumie też zastanawiamy się nad klimatyzacją może nie tyle w kuchni bo tam jest znośnie (północna strona) ale w sypialni. Klimamarket ma bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, ogólnie jak nas Pan pytał co chcemy to nie bardzo byliśmy wstanie określić markę, ale pomogli i doradzili. Teraz jeszcze tylko kwestia funduszy, ale w sumie z tego co dostaliśmy to nie jest to wcale drogi sprzęt - na forach czytałem o kosztach to też nie wychodzi jakoś drogo użytkowanie.
Kimmi
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 04, 2014 11:14 am
Kontaktowanie:

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Kimmi »

Mam podobny problem, niemiło się gotuje w upale. Kupię chyba wiatrak, na nowy okap chwilowo mnie nie stać. Znacie może jakieś inne, tańsze rozwiązania?
Ostatnio zmieniony śr cze 18, 2014 8:51 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: kalioppe »

My mamy kuchnię od strony wschodu.
Od rana zaciągnięte rolety i zamknięte okna, bo inaczej nie da się wytrzymać.
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Gosiaczek »

Może zrobić jakiś dobry przewiew w kuchni? Jakiś wentylator może? U mnie jakoś nigdy z tym problemu nie było.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: kangurka »

W takim wypadku dobrą opcją jest instalacja klimatyzacji. Ona świtnie wychłodzi nam pomieszczenie i sprawdza się znakomicie podczas upalnych dni.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Upał w kuchni - jak trochę "wychłodzić"?

Post autor: Aleksandra »

A jeszcze jak się ma okna wystawione na totalne słońce latem to tym bardziej .
ODPOWIEDZ