Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Kaska32 »

Ja wolę stonowane dodatki, ale u koleżanki widziałam fajne wykorzystanie bardzo krzykliwego kolorystycznie obrazu na białej ścianie. Właśnie przestrzeń tego pokoju jest bardzo jasna, meble też są białe i taki kontrastowy element bardzo ładnie pasuje, przełamuje monotonię w pomieszczeniu. Ja znowuż mam kolorowe ściany, więc u mnie wyraziste dodatki już nie tak dobrze się komponują.
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Majeczkaa »

A czym według Was są stonowane i krzykliwe dodatki, bo nie bardzo rozumiem? Jeśli chodzi o mnie, to nie lubię zbyt dużej ilości dodatków i wolę postawić na jeden lub dwa większe dodatki niż 10 małych, które mogą zdominować wnętrze. Wolę też minimalistyczne wnętrza, bo są one estetyczniejsze, a także praktyczniejsze, bo dużo szybciej się je sprząta. Szczególnie lubię obrazy na ścianie, ale nie kupuję drogich obrazów, a takie które znajdziecie tutaj enyoartpl/dodatki/ . Nie jestem wielkim znawcą sztuki i dlatego nie wydaje kilku tysięcy na obraz, a maksymalnie ok 100zł.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: designerka »

Ja także unikam dużej ilości dodatków. Wolę kilka, ale takich, które rzucają się w oczy, czy to kolorem, czy to kształtem.
Malereczka
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 30, 2016 1:42 pm

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Malereczka »

Zdecydowanie wolę stonowane. Całe mieszkanie jest w ciepłych pastelowych kolorach. Nie znam się na aranżacji wnętrz, więc obawiałam się, że przesadzić i źle dobrać, jeśli dodatki będą krzykliwe.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Yosia »

Ja zdecydowanie wole stonowane, nie lubię krzykliwych kolorow, zle sie czuje w takim wnetrzu
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Kaska32 »

Majeczkaa pisze:A czym według Was są stonowane i krzykliwe dodatki, bo nie bardzo rozumiem?
Stonowane to takie, które mają łagodne barwy np. pastelowe lub różne odcienie szarości, o raczej prostych kształtach i nie wyróżniające się za wiele, bardziej subtelne. A krzykliwe to takie, które pierwsze rzucają się w oczy, mają ostre kolory i niesymetryczne kształty. Przynajmniej dla mnie to tak wygląda.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: robiss »

Do malutkiej kuchni to koniecznie zamów meble na wymiar
Bedzie naprawdę lepiej i bardziej funkcjonalnie wykorzystana przestrzeń.
omnis
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 13, 2015 8:06 am

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: omnis »

Odpowiednie do projektu. Bywa różnie. Czasem znajduję mocne dodatki, które idealnie pasują do wnętrza.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Kobite »

Wyraziste, ale pasujące do ogólnego stylu jaki staramy się w mieszkaniu stworzyć. Możliwości jest całkiem dużo nie wiem czy spotkaliście się do tej pory z nową modą oklejania sprzętów agd o ile forma fototapety jest znana to teraz własnie tego typu maty i naklejki stały się popularne jeśli nie to możecie wejść na Stikero i zobaczyć jak to wygląda, a wygląda naprawdę bardzo fajnie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Dekoracje - wolicie krzykliwe, czy stonowane?

Post autor: Hyorin »

Ja wolę stonowane dekoracje, ale takie, na które na pewno zwróci się uwagę. Na przykład obrazy na płótnie z ciekawymi sentencjami.
ODPOWIEDZ