Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: Kawowa »

Czy żeby wentylacja w kuchni była prawidłowa, wystarczy mieć dobry okap?
Zastanawiam się jak o to wszystko zadbać.
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: Anita12 »

Wydaje mi się, że raczej trzeba zadbać o jeszcze jakąś inną wentylację.
Jak się zastanowić, w większości miejsc tak jest.
Zobacz sobie też poszczególne elementy takich instalacji tutaj: sawpolpl/?cat,19
Dobry okap to na pewno podstawa, ale dobrze będzie też sprawdzić inne rozwiązania - tak dla pewności.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: kapitalna »

jeśli myślisz o okapie elektrycznym to nie wystarczy, musi być wentylacja zewnętrzna. tak w ogóle przy jej montażu warto się zastanowić od razu nad systemem rekuperacji wykonawcapl/artykuly/czytaj/Rekuperacja__8211_ile_zaplacisz__ile_oszczedzisz,0087186001455178708.html . to przyniesie wiele oszczędności
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: brutus »

Absolutnie nie wystarczy przecież. Musi być odpowiedni, drożny kanał wentylacyjny. I to też nie zawsze wystarcza.
serwispolska
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 10, 2016 10:35 am
Kontaktowanie:

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: serwispolska »

Witam dokładnie kanał wentylacyjny musi być ja mam tak w domu w łaknieniach oraz w kuchni.
janus
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 29, 2014 3:42 pm

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: janus »

Wszystko zależy od tego jaki okap sobie kupisz. Jestem jednak zdania,ze porządny okap jest niezbędnym urządzeniem w praktycznie każdej kuchni. Sam obecnie mam okap u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony. Wcześniej mielismy pochłaniacz, na który namówiło nas studio mebli kuchennych ale nie sprawdzał się przy częstym gotowaniu. Okap jest bardziej wydajny. Zdecydowaliśmy się na okap firmy Candy, pozwole sobie dać tutaj ich katalog:
candypl/pl/produkty/gotowanie/okapy

Mamy okap teleskopowy , wysuwany. Dzięki temu powierzchnia ciągu jest bardzo duza.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: Kobite »

Teoretycznie tak, ale w praktyce raczej nie ma na to szans wyobraź sobie pomieszczenie czyli salon i kuchnię łączoną - sam okap to o wiele za mało moim zdaniem. Marzeniem jest wentylacja mechaniczna tego typu - interklimapl/instalacja-wentylacji-mechanicznej-warszawa/ zresztą w tej chwili takie firmy jak interklima dobierają odpowiednie składniki instalacji pod konkretne pomieszczenie czy konkretne zamówienie i to jest prawidłowa droga.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: AlaKawa »

Ja niestety od jakiegoś czasu zauważam, że coraz częściej parują mi okna w kuchni, wobec czego myślę sobie, że będę musiała elementy wentylacji, które obecnie posiadam. Nawet rozważam skorzystanie z oferty Alnor. Może znacie tą firmę? Dodam, że przeglądałam ich ofertę i muszę powiedzieć, że ilość produktów dostępnych w sprzedaży jest bardzo duża i na pewno można bez problemu skompletować wszystko to, co jest niezbędne do wykonania instalacji wentylacyjnej.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: Mako24 »

Zależy od intensywności prowadzonych działań kulinarnych. Jeżeli lubisz smażyć ryby okap nie wystarczy - w kuchni powinno być szerokie okno, które z radością wypompuje z mieszkania zapaszek. I okap okapem ale warto zainwestować w dobry filtr powietrza. Pozdrawiam!
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Prawidłowa wentylacja w kuchni - wystarczy okap?

Post autor: kapitalna »

Oczywiście, okap jest konieczny i taki dobry znajdziesz w sklepie e-okapypl/ . Ale nie oszukujmy się, że ujedziesz bez wentylacji. Akurat jeśli chodzi o kuchnię to jest ona niezbędna, przecież tam się gotuje,powstaje para wodna, jest mnóstwo wilgoci, do tego wysokie temperatury... musi być dobra wentylacja
ODPOWIEDZ