Kafelki na podłodze w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: Kawowa »

Myślicie, że kafelki na podłodze w salonie to dobre rozwiązanie?
Wydaje mi się całkiem praktyczne, ale zastanawiam się czy nie będzie zbyt "zimne" i głośne.
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: Anita12 »

Czasami ludzie wykorzystują takie rozwiązanie i wydaje mi się, że to w sumie niezły pomysł.
Aczkolwiek warto się zastanowić czy sprawdzi się akurat w naszym domu czy mieszkaniu.
Tutaj http://www.tubadzin.pl/collection/414 poczytaj sobie coś więcej na ten temat.
Mają tam dużą ofertę takich płytek, które właśnie nadadzą się do ułożenia w salonie czy innym pomieszczeniu tego typu.
Porównaj sobie też z innymi ofertami.
omnis
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 13, 2015 8:06 am

Re: Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: omnis »

Jeśli zastanawiasz się nad płytką w salonie, to przejrzyj sobie nowe kolekcje: Earth, Glory, Vision, Barcelo. Przede wszystkim idź w dużą ładną płytkę. I nie bać się nowych kolorów i wzorów, ani chłodu - bo wystarczy zrobić sobie ogrzewanie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: designerka »

Moja znajoma ma takie płytki, a nie ma ogrzewania podłogowego. Jest to mega słaby pomysł. stopy marzną...
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: kalioppe »

Hm, no nie jest to złe rozwiązanie. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Po pierwsze, odpowiedni dobór kleju. Dobre opinie zbiera np. klej K2 od Knaufa, myślę, że warto się na niego zdecydować.
Po drugie, płytki są zimne. W związku z tym najlepiej zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. A jeśli nie, to przynajmniej ułożyć dywany w strategicznych miejscach. Dreptanie bosymi stopami po zimnych płytkach to nic przyjemnego.
Po trzecie, sprzątanie i mycie płytek jest bardzo proste i to zdecydowanie przemawia nai ch korzyść.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Kafelki na podłodze w salonie?

Post autor: Zuzzanna »

średnie to rozwiązanie, miałam tak w wynajmowanym mieszkaniu i nie podobało mi się to, kafelki jednak sa zimne, wyglądają też jednak zbyt kuchennie-łazienkowo w salonie
ODPOWIEDZ