Białe/jasne meble w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: malwa »

Białe meble? Czemu nie! Jeśli odpowiednio dobierzesz dodatki to może wyglądać ciekawie. Ja mam odmienny styl i wolę raczej modne ostatnio dodatki i meble w stylu vintage, uważam że fotel albo stolik czy piękna komoda z lat 60 wyglądają rewelacyjnie w nowoczesnych wnętrzach, zobacz np tę yestersencom/pl-pl/komoda-proj-k-kristiansen-dania-lata-60-457204 !
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Generalnie wydaję mi się, że białe meble nie są tak niepraktyczne, jak się to mówi. Muszą być tylko z takiego materiału, który się prosto czyści.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: niewazne »

W dobrej cenie białe komody mają w tym sklepie
mebel4upl/komody-biale Osobiście lubię biel we wnętrzach. Po pierwsze meble takie o wiele łątwiej utrzymać w czystości bo nie odznacza sie na nich kurz. Po drugie idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń bo biel ma działanie optycznie powiększające przestrzeń. Decydując się na białe meble, warto zadbać o dodatki wykonane z naturalnych materiałów z drewna, lnu i wikliny. Jak najbardziej sprawdzą się meble z litego drewna, ze szklanymi czy kamiennymi dodatkami.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Czemu nie? Ja mam jasne mebli w salonie, cześciowo białe i nic z nimi nie jest. Wbrew pozorom teraz meble nie tak łatwo się brudzą, za to nie ma problemów z ich zmyciem.
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: bajaola »

To prawda, te dzisiejsze materiały to nie to co kiedyś, że jak się coś zaplamiło to już koniec niczym się tego już nie dało wybawić. Tak samo jestem zwolenniczką jasny mebli. Mówię Wam pomieszczenie wygląda znacznie ładnie i jest dużo jaśniejsze. Sami właśnie zamówiliśmy slf24pl/sofa-trzyosobowa-pepe.html , która de facto nie jest biała ale jak widać bardzo jaśniutka. Do kompletu wzięliśmy jeszcze fotel i pufę. Wiem, że salon będzie wyglądał super, a i ch meble są zawsze doskonale wykonane z dobrych jakościow materiałów.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: kapitalna »

Jakby tak spojrzeć na aktualną ofertę sklepów internetowych jak np. furnivalpl/meble-systemowe,9,kategoria to rzeczywiście dominują meble w jasnych kolorach. Mi się szczerze mówiąc to podoba, nie lubię mody sprzed kilkunastu lat gdzie dominowały ciemne i ciężkie meble
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: niewazne »

Polecam meble modułowe, które sprawdzają się najbardziej w mniejszych mieszkaniach. Sama mam dośc niewymiarowy salon, tak wiec u mnie sprawdziły się dobrze. Mam modułową meblościankę i modułowy narożnik. Poza tym jak to kobieta lubię zmiany tak więc jeśli mam ochotę na zmianę w mieszkaniu to przemeblowanie w przypadku mebli modułowych problemu nie robi ;)

Zerknijcie sobie na meble tutaj:
meblearkadiuspl/sklep-meblowy-klodzko/
W sklepie ostatnio zamawiałam narożnik do salonu i jestem bardzo zadowolona z jego jakosci.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: siedemosiemdwa »

A to prawda, sama mam u siebie meble modułowe. Każdy element mogłam sama dobrać, więc w sumie nie było różnicy, czy zamówiłabym takie, czy na wymiar.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: dzoana »

A co sądzicie o renowacji starych mebli? Moim zdaniem warto bo takie meble mają duszę. W renowacji z pewnością pomoże Wam tapicer meblowy i samochodowy Wojciech Miller Warszawa i okolice: https://tapicer.warszawa.pl/ .
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: duser »

Mi w salonie marzą się meble nowoczesne, tutaj https://www.gama-sklep.com.pl/category/ ... okojowe-87 widziałem fajne tego typu jakie chcę. Sklep ma duży wybór, ceny przystępne, możliwe że tam zamówię bo jak czytam opinie to chwalą ich ludzie.
ODPOWIEDZ