Białe/jasne meble w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

No to doskonały wybór. No i wbrew powszechnie panującym opiniom - na takich meblach nie widać brudu.
Pan Strach
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Kobite »

Ja akurat jestem zwolennikiem odcieni drewna, a czy bardziej jasne jak dąb sonoma czy coś ciemniejszego jak orzech to już kwestia danego pomieszczenia. Bardzo mi się podoba taki styl mebli - carpet-zonepl/meble ogólnie to Carpet Zone mają ciekawe zestawy mebli, które cieszą oko, a co dla mnie chyba jeszcze ważniejsze jakość wykonania naprawdę na wysokim poziomie.
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: bajaola »

O, masz rację co do mebli od mebin. Świetne meble, a ja swoje do jadalni i sypialni kupowałam na meblewkoszyku.pl. Badzo jestem zadowolona, jednak warto postawić na znaną markę z doświadczeniem.
kasztanek
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:40 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: kasztanek »

W moim salonie jest biało, co od jakiegoś czasu mi przeszkadza i zastanawiam się nad zmianą. Naczytałam się o meblach industrialnych. Patrzyłam też na retro w ofertach typu antyki24.pl/pl/108-barki, ale na podstawie samych zdjęć nie jestem w stanie wyobrazić sobie aranżacji. Gdzie szukać inspiracji, żeby nie robić bez sensu zakupów?
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Zbig55 »

designerka pisze: wt lut 28, 2017 7:13 pm No to doskonały wybór. No i wbrew powszechnie panującym opiniom - na takich meblach nie widać brudu.
Wybór to sprawa indywidualna, mogę ci pomóc w poszukiwaniu inspiracji, porównaj inne opcje, a mebli jest niemało homebook.pl/produkty/meble. Lepiej dłużej się zastanawiać jak później żałować.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Pewnie, że warto to dobrze przemyśleć. Ja mam jasne meble i moim zdaniem są znacznie lepsze niż ciemne, ciężkie...
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: AlaKawa »

W pełni zgadzam się tutaj z moją przedmówczynią. Wbrew temu co może się wydawać, kurz dużo gorzej czyści się z ciemnych mebli, a poza tym mnie jednak takie ciemniejsze odcienie nieco przytłaczają. Jakby jednak nie patrzeć, są gusta i guściki. W salonie według mnie bardzo fajnie mogą sprawdzić się tego rodzaju, nowoczesne meblościanki z oferty Meble Forte . Fajnie się prezentują, a jednocześnie są to zupełnie inne meble niż te jakie pamiętamy z czasów PRL-u o fajnych, lekkich formach.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Majeczkaa »

Jeżeli ktoś lubi jasne meble to nie będę go przekonywać, aby spróbował inaczej. Teraz wszyscy mają białe meble, czy to w stylu skandynawskim, czy wielu innych, a osobiście właśnie lubię, gdy jest kolorowo ;). Sama często kupuję jakieś meble i następnie je przemalowuję. Ostatnio tak zrobiłam z drewnianą komodą. To nie jest trudne, a sprawia mnóstwo frajdy – polecam! Jak ktoś nie czuje się na siłach, to niech sobie poczyta tutaj: duluxpl/pl/inspiracje/malowanie-komody-drewnianej-krok-po-kroku - wszystko przejrzyście opisano. Nic, tylko zakasać rękawy i do roboty! :)
mikra
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: mikra »

Tak, i do tego klimatyczna tapeta, taka jak tutaj - tapetuj.pl/chelsea-20-173-tapeta-scienna-graham-brown.html
Prawda jest taka, że tapety nigdy nie przestaną być modne. Pozostaną rozwiązaniem na czasie, bo jednak pozwalają ciekawie zaaranżować pomieszczenie. Co o tym myślicie?
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: kapitalna »

Minimalistyczny salon charakteryzuje się właśnie tymi kolorami - furnivalpl/minimalistyczny-salon,37,art . Zwłaszcza sprawdzają sie w przypadku małego wnętrza, albo słabo oświetlonego światłem dziennym
ODPOWIEDZ