Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Gagarinka
Zaglądacz forumowy
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 27, 2015 3:39 pm

Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: Gagarinka »

Czy to w ogóle możliwe? Jest jakaś technologia która nie wymusza robienia wykopów wzdłuż fundamentów, a jednocześnie osusza mury?
Pan Strach
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: LoveMeblove »

Wiem, że można użyć nagrzewnic i wentylatorów, tyle że to dosyć kosztowna metoda. Słyszałam też o czymś takim jak iniekcja krystaliczna - a pomoca odpowiednich środków minerały, z których zbudowane są mury, się krystalizują i niepotrzebne jest wstępne podsuszanie.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: Aleksandra »

Dla mnie izolacje i wilgoć w domu to trochę czarna magia, ale powiem, ze raczej nie szukałabym pomocy na forach, czy w pogaduszkach, jak dom zacieka...
są przecież firmy, któe znajdziesz w wyszukiwarce jak np budwod.eu/oferta/izolacje-cisnieniowe itp, które robią takie rzeczy zawodowo = od izolacji poziomych, przez osuszanie itd.
To chyba do takich trzeba uderzać.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: designerka »

nie wiem w sumie co pomoże taka izolacja. U mnie też jest duża wilgoć i radzimy sobie pochlanianiaczami wilgoci. Zawsze to powietrze w domu jest wtedy inne.
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: LoveMeblove »

designerka pisze:nie wiem w sumie co pomoże taka izolacja. U mnie też jest duża wilgoć i radzimy sobie pochlanianiaczami wilgoci. Zawsze to powietrze w domu jest wtedy inne.
Designerko, chyba mówimy o dwóch różnych rzeczach, nie wszystko da się załatwić za pomocą pochłaniaczy, zwłaszcza poważne sprawy dotyczące fundamentów. Warto poczytać o profesjonalnym osuszaniu
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: kapitalna »

W takim wypadku wystarczy normalny osuszacz powietrza, jak ten euro.compl/osuszacze-powietrza.bhtml . Bałaganu nie robi, a powstrzymuje wilgoć
zainteresowana
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 10, 2016 6:45 am

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: zainteresowana »

Ta firma wykonuje higieniczne wykończenia wnętrz skasowane,polecamy czytać regulamin. Nie wiem, czy pomoże Ci z tym problemem, ale warto zapytać, bo faktycznie u mnie robili remont i nie było bałaganu, na czym mi zależało, bo prowadzę gabinet stomatologiczny.
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: OoOoPP »

no jak ktoś ma pieniądze, to sobie może pozwolić na takie coś. Wiem, że są takie firmy, które tym się zajmują na co dzień, ale trzeba się przygotować na solidny wydatek
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: brutus »

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią wentylację - takowa powinna załatwić sprawę na dobre.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Likwidacja wilgoci bez bałaganu?

Post autor: Yosia »

Moim zdaniem w domu bardzo ważna jest przede wszystkim hydroizolacja - dobrze wykonana nie ma prawa dopuścić do powstawania pleśni czy pojawiania się wilgoci na ścianach czy podłogach. Nam wykonała ją kompleksowo ta firma - termil-hydroizolacjepl/ - mogę Wam ją serdecznie polecić! ;)
ODPOWIEDZ