Jak urządzić mały salon?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: brutus »

Bardzo dobrą opcją może się okazać zastosowanie także jakiejś tapety 3d. Optycznie może powiększyć wnętrze.
Albo można też zastosować lustra.
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się to akurat w ogóle nie podoba. Uważam, że tapety 3D wyglądają dość kiczowato. Już lepiej pomalować ściany jasną farbą.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: Majeczkaa »

Ja nie wyobrażam sobie salonu bez kominka, gdyż od zawsze marzyło mi się, aby posiadać taki u siebie w domu. Wbrew pozorom kominki nie muszą zajmować dużej ilości miejsca, gdyż istnieją rozwiązania, które pozwalają posiadać kominek nawet w mieszkaniu w bloku. Warto posiadać niewielki piec gdyż nada on pomieszczeniu urokliwego i przytulnego klimatu ciepła i spokoju rodzinnego, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Sama w moim domu zainstalowałam tak zwany biokominek narożny na styku mojego salonu i jadalni. Taki kominek prezentuje się bardzo efektywnie w pomieszczeniu, ponieważ można go wyeksponować, w taki sposób, aby umożliwić widoczność ognia z trzech perspektyw. Użytkowanie takiego kominka jest stosunkowo proste, tanie i bezpieczne. Do tego istnieje możliwość aranżacji takiego kominka w dogodny dla nas sposób. Na stronie kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki możesz znaleźć sporo ciekawych modeli kratek, które wpasują się w styl każdego pomieszczenia. Ilość pozycji oraz atrakcyjne ceny sprawią, że niewielkim kosztem nadasz swojemu salonowi niezwykłego klimatu i stylu.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 388
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: niewazne »

Warto postawic na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Poszukajcie mebli na tej stronie:
edinospl/komody-biale
Ciemne meble, chociaż na zdjeciach katalogowych wydają się ciekawe, optycznie pomniejszą pomieszczenie. Poza tym są trudniejsze do utrzymania w czystości bo widać na nich mocno kurz.
Jeśli salon nie jest zbyt duży, to lepiej zdecydować się na modele o minimalistycznej formie, od jednego producenta. Można też zainspirować się rozwiązaniami stosowanymi przez Japończyków, którzy opanowali sztukę wygodnego życia na małych przestrzeniach. Dobrze jeśli ścieżki komunikacyjne są wygodne i nie zagracają ich meble.

Przed kupieniem mebli warto również dobrze wymierzyć pomieszczenie. Mebel może się wydawac w sklepie niewielki, z kolei w mieszkaniu może się okazać zbyt duzy.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: kapitalna »

Nawet mały salon można ciekawie urządzić, kwestia inwencji twórczej. Poszukaj też może jakiś inspiracji na blogach wnętrzarskich. Tu dla przykładu dekoracje-scian.compl/dekoracje-scian-w-salonie/ jest porada jeśli interesuje cie dekoracja ściany w salonie . Nie stawiaj od razu na farby, bo jest wiele innych materiałów, które można wykorzystać
ODPOWIEDZ