Jak urządzić mały salon?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jak urządzić mały salon?

Post autor: Dorota40 »

Jak urządzić mały salon żeby po wstawieniu mebli nie wydawal się jeszcze mniejszy niż jest?
Moze jakieś dobre rady?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najlepiej jest postawić na meble modułowe. One zapewnią przestrzeń do przechowywania, ale nie zagracą pomieszczenia.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: Aleksandra »

Moim zdaniem warto poszukać też różnych wnętrzarskich wskazówek, które mogą pomóc w aranżowaniu takiego niewielkiego pomieszczenia, a tych znajdziesz w sieci naprawdę wiele.
Sprawdź tutaj np. deconovapl/zagospodarowac-male-mieszkanie/

Bardzo fajnie opisane wskazówki co do planowania małej przestrzeni.
bonitrol
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 23, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: tarnów

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: bonitrol »

Mały salon to wg mnie minimalizm i klasyczne meble w białych kolorach, właśnie taki styl mi się podoba
JMoska
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 30, 2016 2:21 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: JMoska »

Mały salon to małe meble, też miałam ten problem, rozwiązałam go tak stolik pod TV, ława do kawy oraz mały narożnik z otomaną. Pokoik jest funkcjonalny, niezagracony po prostu OK. Narożnik jest rozkładany więc dodatkowe spanko po imprezie w opcji. Po narożnik proponuję się udać tu
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: designerka »

Kto powiedział, że małe? Wcale nie! Da się to zrobić tak, by wszystko weszło. Potrzebna jest tylko miarka, a uda się zmieścić i kanapę, i stół, i szafki.
IdealMeble
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 11:25 am

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: IdealMeble »

Warto szukać mądrych rozwiązań nie rezygnując z designu. Np zamiast typowej sofy Chesterfield:
<admin zaleca lekturę regulaminu>
możemy zainwestować w sofę tego typu:
<admin zaleca lekturę regulaminu>
Na samych boczkach "oszczędzamy" wówczas 30-35 cm długości przy takim samym siedzisku, a ciągle mamy oryginalny mebel, który nie jest taśmowo produkowany i może stać się wspaniałą ozdobą takiego salonu :)
Poza tym jak poprzednicy pisali- jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Należy unikać ciemnych kolorów, chyba, że będą to występujące w małej ilości dodatki. Jasna podłoga i jasne ściany sprawią, że wnętrze będzie optymistyczne, lekkie. Zamiast zwykłych szaf można postawić na zabudowy- front szklany bądź z grafiką też można dopasować w ten sposób by optycznie powiększał pomieszczenie, a zarazem taka zabudowa pomieści więcej rzeczy gdyż z reguły zajmuje przestrzeń od sufitu do podłogi.
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: winkor »

Jaki wentylator kupić na tą gorączkę, która ostatnio coraz częściej pojawia się w pogodzie?
Możecie doradzić jakieś rozwiązanie?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: designerka »

Ja mam wentylator marki AEG. Uważam, że świetnie się spisuje. Co więcej ma tryby takie jak sleep, czy eko. Dołączono do niego pilot.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak urządzić mały salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Też muszę pomyśleć o zakupie takiego wentylatora. Na klimatyzator nie mogłabym sobie pozwolić, a to jest całkiem dobre rozwiązanie.
ODPOWIEDZ